Internet w firmie pełni niezwykle ważną funkcję. Dzięki niemu można wyszukiwać nowych klientów, kontaktować się ze wspólnikami i specjalistami z dziedziny rachunkowości czy prawa pracy, a także wyznaczać zatrudnionym osobom zadania do wykonania. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, z jakiej oferty Internetu dla firm się korzysta i czy cena, jaką płaci się za usługi, jest adekwatna do zapewnianego pakietu. Oprócz tego ważnym aspektem jest również rodzaj łącza, które umożliwia połączenie z siecią.

Światłowód – czym charakteryzuje się łącze symetryczne?

Łącze światłowodowe charakteryzuje się wysoką elastycznością. Składa się z przezroczystych włókien, które są wykonane z krzemionki lub tworzywa sztucznego. Ich średnica jest niewiele większa od tej, jaką ma ludzki włos. Włókna te wykorzystywane są do przesyłania światła pomiędzy ich dwoma końcami, co pozwala stosować je w komunikacji światłowodowej. Zapewniają one szybki transfer danych na większych odległościach, nieporównywalnie lepszy niż w przypadku kabli elektrycznych czy radiowych. Cechą szczególną łącza światłowodowego symetrycznego jest to, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i odbierania danych.

Włókna w światłowodzie symetrycznym – specyfika

Warto nieco uważniej przyjrzeć się włóknom, z których składa się światłowód. Można tutaj użyć porównania z metalowymi przewodami, które są stosowane w standardowych odmianach łącz, zapewniających niższą prędkość przesyłania i odbierania danych.

Sygnał przesyłany przez włókna transportowany jest ze znacznie mniejszymi stratami. Oprócz tego elementy te odporne są na zakłócenia elektromagnetyczne, co również stanowi przewagę względem standardowych rozwiązań. Całość dopełnia fakt, że włókna mogą zostać zwinięte w ciasne wiązki, co z kolei umożliwia umieszczanie ich w kablach światłowodowych.

Światłowód dla firm – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Pierwszym atutem światłowodu dla firm jest prędkość wysyłania i odbierania danych. Łącze światłowodowe jest znacznie szybsze niż standardowe rozwiązania, w których często w trakcie intensywnego korzystania z pakietu internetowego pojawiają się opóźnienia. W środowisku firmowym, gdzie każda minuta jest naprawdę cenna, wiąże się to ze stratami finansowymi i osłabieniem płynności działania całego przedsiębiorstwa.

Duża szybkość i przepustowość światłowodu dla firm pozwala korzystać z narzędzi umieszczonych w chmurze – zapewnia sprawniejszy dostęp do danych i aplikacji. Światłowód dla firm powoduje, że korzystanie z narzędzi typu SaaS – Software-as-a-Service – jest jeszcze łatwiejsze. Pozwala to znacznie zredukować problemy w sprzedaży i obsłudze.

Światłowód symetryczny dla firm pozwala również podnieść poziom bezpieczeństwa. Jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do światłowodu symetrycznego jest przecięcie włókien. Z tego powodu wykradanie informacji lub ich uszkodzenie jest znacznie trudniejsze niż w przypadku standardowych łączy internetowych.

Internet dla firm – jaką ofertę wybrać?

Szukając dobrej oferty z łączem symetrycznym, warto zdecydować się na Internet dla firm od INEA. To dostawca, który zapewnia szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie. Można zdecydować się na jedną z kilku prędkości łącz dostosowanych do potrzeb firm: Internet Standard – 300 i 600 Mb/s, Internet Premium – 200 i 500 Mb/s oraz 1 Gb/s. Ponadto INEA proponuje użytkownikom wsparcie techniczne (monitoring sieci 24/7/365), a także niezawodną usługę ANTY-DDoS, która chroni dane firm przed działaniem hakerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj