Warszawski Mokotów staje się coraz popularniejszą lokalizacją dla nowych mieszkańców miasta, a także osób młodych, chcących przeprowadzić się do swojego pierwszego „M” po wyprowadzce od rodziców. Skąd bierze się popularność Mokotowa i dlaczego każdy powinien rozważyć zamieszkanie tam?

Skąd wzięła się nazwa, czyli o historii słów kilka

Jak większość dzielnic dużych miast, również Mokotów początkowo wcale nie był elementem stolicy, ale niewielką miejscowością, o nazwie Mokot lub Mokoto. Ta z kolei pochodziła od nazwiska właściciela tych ziem, a pierwsze wzmianki historyczne o tej mieścinie pochodzą już z drugiej połowy XIV wieku. Ze względu na żyzne ziemie, to miejsce było przeznaczone głównie pod uprawy.

Trudny dla Mokota był okres Potopu Szwedzkiego, jednak miejscowość stopniowo wracała do dawnej świetności w okolicach XVII i XVIII wieku. W struktury miasta stołecznego Mokotów (właśnie pod taką nazwą) został włączony w 1916 roku.

Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie?

Mokotów jest prężnie rozwijającą się dzielnicą o bardzo długiej historii. Choć okres okupacji i wojen był trudnym momentem i doprowadził do wielu zniszczeń na terenie tej dzielnicy, w tym momencie trudno znaleźć większe ślady obecności wrogich wojsk na tych terenach kilkadziesiąt lat temu. W chwili obecnej jest to najliczniej zamieszkiwana dzielnica Warszawy, co świadczy o świetnych warunkach, jakie oferuje to miejsce.

Apartamenty Mokotów są opcją zdecydowanie wartą rozważenia z kilku powodów:

1. Spokój i cisza w centrum stolicy – nie trzeba rezygnować z wygody, jaką oferuje zamieszkiwanie dużego miasta (jak łatwa komunikacja, dostęp do sklepów czy możliwość wypadu na nocną imprezę bez konieczności wyjazdu do większej miejscowości), by móc cieszyć się estetycznym i dość naturalnym wyglądem miejsca zamieszkania. Na Mokotowie można znaleźć naprawdę wiele parków oraz zieleni w ogóle, a dość niska zabudowa nie zasłania widoków.

2. Duża ilość zieleni – niewątpliwą zaletą Mokotowa jest także dużą ilość parków oraz zieleni w ogóle w tej okolicy. To miejsce, w którym każdy czuje się dobrze, a obecność drzew i trawników sprawia, że można bardzo łatwo odprężyć się i poczuć bardzo dobrze nawet po ciężkim dniu w pracy. Odpowiednio rozbudowana infrastruktura parków i dziecięcych placów zabaw sprawia, że spędzenie przyjemnego popołudnia z pociechą również jest ułatwione.

3. Duże możliwości kulturalne – Mokotów to dzielnica, gdzie można spełniać wiele swoich pasji. Odwiedzenie takich miejsc jak Nowy Teatr, Teatr Druga Strefa czy liczne kina nie jest żadnym problemem, a położenie tych instytucji zdecydowanie ułatwia wycieczkę mieszkańcom tej dzielnicy. Dodatkowo Mokotów pozwala zadbać również o ciało dzięki licznym basenom i siłowniom, a o świetną zabawę zadbają takie miejsca jak ścianka wspinaczkowa czy park trampolin.

4. Smaczne jedzenie – wyjście do restauracji lub zamówienie jedzenia do domu na warszawskim Mokotowie jest bardzo proste. Ilość punktów gastronomicznych, ich rozłożenie oraz oferowane opcje dostawy sprawiają, że każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać pod względem smakowym, a w razie konieczności – dojedzie do domu.

Jak widać, apartamenty Mokotów w Warszawie to naprawdę świetne miejsce do zamieszkania. Duża ilość udogodnień bez konieczności rezygnacji z bliskości natury to ogromne zalety tego miejsca.

Komfortowe apartamenty w Warszawie

Apartamenty zlokalizowane na warszawskim Mokotowie to wygoda, nowoczesność i wysoka funkcjonalność. W tym miejscu każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać zarówno pod kątem wykonywanej aktywności, jak i również serwowanej kuchni i w wielu innych aspektach.

Tutaj można korzystać z przyjemności, jaką daje obcowanie z naturą, a niewysokie budownictwo sprawia, że momentami można zapomnieć, że przebywa się w stolicy Polski. Dodatkowo same apartamenty Mokotów oferują doskonały standard w rozsądnej cenie. Przyjazne sąsiedztwo i świetnie rozbudowana infrastruktura czynią z Mokotowa świetny wybór dla młodych par, singli, a także rodzin z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here