Tworzenie treści na potrzeby różnorodnych serwisów wideo to wciąż dość nowy, ale już dziś cieszący się olbrzymią popularnością sposób na zdobycie sławy i zyskanie możliwości zarabiania najpierw niewielkich, a z czasem coraz większych pieniędzy. Podstawowym wyposażeniem młodych twórców jest zwykle smartfon, ale zdecydowanie lepszym wyborem na start jest zakup kamery wideo. Poza tym przyda się również laptop i oprogramowanie do składania filmów w całość.

Sprzęt wideo na start

Jakość obrazu ma duże znaczenie. Filmy nagrywane i emitowane w niskiej rozdzielczości obrazu, nawet jeśli są ciekawe, nie wzbudzą zainteresowania dużej liczby, zwłaszcza młodych odbiorców. Zakup porządnej kamery wideo to zwykle tańsza opcja niż inwestycja w szybko starzejący się, a kosztującego kilka tysięcy złotych smartfon, który i tak zaoferuje gorszą jakość obrazu niż tradycyjny sprzęt wideo. Do nagrywania filmów na potrzeby mediów społecznościowych lub takich serwisów jak YouTube nadaje się zarówno profesjonalny sprzęt filmowy, jak i znacznie od niego tańszy, a przy tym bardziej wszechstronny model kamery sportowej. Takie urządzenia mieszczą się w kieszeni kurtki czy spodni, dzięki czemu można mieć je zawsze pod ręką i korzystać z nich w dowolnym momencie. Do filmowania z domowego studia przyda się także statyw na kamerę wideo i mikrofon. Ten ostatni element jest szczególnie ważny, gdy nagrywane materiały bazują na rozmowach, dialogach lub monologach.

Składanie filmów

Ciekawe materiały zwykle składają się z odpowiednio przyciętych fragmentów różnych, wcześniej nagranych filmów. Mając kieszonkową kamerę wideo, można zgromadzić wiele materiałów. Później wystarczy je pociąć i wykorzystać do stworzenia jednego, atrakcyjnego dla potencjalnego widza filmu. Przygotowanie takiego materiału jest jednak pracochłonne i wymaga użycia odpowiedniego oprogramowania. Niekiedy kamery wideo oferowane są wraz z darmowym oprogramowaniem do edycji wideo. Można sięgnąć również po profesjonalne programy udostępniające znacznie więcej funkcji. W każdym przypadku do skorzystania z tego typu aplikacji potrzebny jest jeszcze komputer. Najlepiej sprawdzają się w tej roli laptopy z wydajnymi procesorami i dużym zapasem pamięci.

W sprzedaży znaleźć można gotowe zestawy akcesoriów dedykowanych początkującym youtuberom. W ich składzie znajdziemy jedynie statywy z oświetleniem i mikrofonem. Kamerę wideo i laptop trzeba dokupić osobno. Podobnie jest z laptopem i oprogramowaniem do edycji wideo. Choć nagrywanie filmów na YouTube wydaje się łatwe, to jednak przygotowanie wartościowych i atrakcyjnych materiałów wymaga sporego doświadczenia i umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj