Prasowanie to zmora wielu Pań Domu. Jeśli sterty prania przewalające się po zdjęciu z suszarki z kąta w kąt pojawiają się w Twoich najczarniejszych koszmarach, zobacz, jaką deskę do prasowania wybrać, aby choć w niewielkim procesie ułatwić sobie tę nierówną walkę – zapraszamy!

Idealna deska do prasowania

Wbrew pozorom to, jakie deski do prasowania wybierzemy, może wpływać na to, jak często (i czy w ogóle) będziemy chcieli z niej korzystać. Obok łatwego i wygodnego systemu rozkładania, spore znaczenie ma szerokość i materiał powierzchni roboczej. Blat powinien być wykonany z materiału zatrzymującego ciepło, z którego rzeczy się nie zsuwają. Z jednej strony musi być zwężony, żeby ułatwić dostęp do trudno dostępnych miejsc np. przy ramionach męskiej koszuli, przy rękawach bluzki lub w załamaniach plisowanej spódnicy. Nie powinien być ani zbyt wąski, ani zbyt krótki – tak samo wygodnie powinno przebiegać prasowanie dziecięcych koszulek, jak i dużej poszwy.

Idealna deska ma także uchwyt na żelazko, na który można je odkładać bez obaw oto, że coś się przypali, gdy będziemy układać materiał. Ogromne znaczenie ma również waga – zbyt ciężki stelaż będzie nieporęczny i niewygodny podczas rozkładania, dlatego warto wybierać modele stabilne, ale przy okazji dość lekkie.

Kupujemy deskę do prasowania – na co zwrócić uwagę?

Z uwagi na pozycję stojącą, w jakiej przychodzi nam prasować, deski do prasowania powinny być dostosowane do osób, które ją użytkują. Optymalnie, gdy położenie blatu jest regulowane w kilku płaszczyznach. Brak odpowiedniej wysokości może prowadzić bowiem do skutecznego zniechęcania się do wykonywania tej czynności, a nawet – co gorsze – poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Obok klasycznych modeli znaleźć można nowoczesne deski do prasowania, wzbogacone o funkcje takie jak podgrzewanie, dzięki czemu można prasować nawet wilgotne rzeczy. Współczesne modele wyposażone są także w nadmuch lub wytwarzają parę wodną, co zdecydowanie przyspiesza proces schnięcia, a rzeczy pod wpływem wilgoci znacznie łatwiej się prostują. Można spotkać również propozycje z dodatkowymi półkami na odzież, czy miejscem na wieszaki, co znacznie ułatwia pracę, gdyż wszystko mamy w zasięgu ręki.

Oprócz licznych bajerów, dzięki którym prasowanie staje się prostsze, warto pamiętać, że deska powinna być przede wszystkim stabilna. To od konstrukcji stelaża zależy, czy będziemy mogli sprawnie prasować, bez obaw o przemieszczanie się nóżek. Idealnie, gdy zostały one zabezpieczone antypoślizgowymi nakładkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj