Dezynfekcja czyli inaczej odkażanie, to czynności, które prowadzą do trwałego usunięcia drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Stosuje się je zarówno na przedmiotach jak i na powierzchniach użytkowych.

Istnieją trzy metody dezynfekcji:

  • Chemiczna – z użyciem różnorodnych środków chemicznych, m.in. alkohol etylowy, alkohol izopropylowy, aldehydy, fenole, utleniacze, jodyna, związki metali ciężkich, np. związki srebra itp.
  • Fizyczna – poprzez działanie promieni UV o odpowiedniej długości fali, lub pary wodnej w temperaturze 100-105 stopni Celsjusza o zmniejszonym lub normalnym ciśnieniu.
  • Chemiczno-termiczna – użycie środków chemicznych a następnie wysokiej temperatury, np. poprzez wyparzenie.

Kolejną, coraz bardziej popularną metodą jest ozonowanie w Wałbrzychu, czyli odkażanie za pomocą naturalnie występującego gazu o silnych właściwościach utleniających, bez użycia środków chemicznych. Ta forma jest bardziej ekologiczna, nie tylko zdezynfekuje określoną powierzchnię użytkową (np. dom czy sale przedszkolne) ale również pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Skuteczność dezynfekcji

Aby dezynfekcja była jak najbardziej efektywna należy właściwie dobrać metodę odkażania. Jest wiele czynników na które należy zwrócić szczególną uwagę:

  • stopień zagrożenia
  • jakie drobnoustroje chcemy wyeliminować, jaka jest ich liczebność i fizjologiczną aktywność
  • jakiego typu powierzchnię odkażamy i czy znajduje się na niej jakakolwiek materia organiczna
  • stężenie, czas oddziaływania i rodzaj środka dezynfekcyjnego
  • temperatura, wilgotność powietrza oraz poziom ph.

Czy ozonowanie jest skuteczne? Dodatkowy atom z cząsteczki gazu, który uwalnia się podczas działania ozonu, utlenia się z każdym składnikiem, który stanie mu na drodze niszcząc go. Ozon działa on 50 razy szybciej i 3000 razy skuteczniej niż chlor.

Dezynfekcja Wałbrzych

Dla wielu klientów indywidualnych oraz firm często dyskrecja jest ważnym parametrem świadczonych usług dezynfekcyjnych. Protect24 działający głównie na obszarze województwa dolnośląskiego, nie tylko Wałbrzycha i okolic, gwarantuje profesjonalne usługi doświadczonego zespołu, który nieustannie podnosi swoje kompetencje, zdobywa wszelkie niezbędne certyfikaty i podchodzi do każdej sytuacji indywidualnie. Dezynfekcja w Wałbrzychu to działania prowadzone w sytuacjach, w których nastąpiło narażenie powierzchni/przedmiotu na skażenie lub prewencyjnie. Dezynfekcję przeprowadza się w obiektach medycznych, obiektach użyteczności publicznej jak sklepy czy szkoły, profilaktycznie zaś w łaźniach, na basenach, stołówkach czy w domowej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj