Dylemat Pana Młodego – muszka czy krawat?

Mówi się, że to kobiety są niezdecydowane jeżeli chodzi o wybór ubrań i dodatków. Jednak, gdy nadchodzi dzień ślubu to i panowie mają dylemat co wybrać, wszak również oni chcą dobrze się prezentować, aby zbytnio nie odstawać też od pięknej Pani Młodej, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że tego dnia to właśnie kobieta ma błyszczeć, zatem biada temu, kto będzie ten blask chciał zabrać. Stąd Pan Młody ma pasować do jej stylizacji. Pomimo, że wybór fraków, garniturów jest ogromny, to i tak znalezienie tego jedynego jest czasochłonne, podobnie jak decyzja, czy lepiej sprawdzą się muszki męskie, a może krawat.

Frak, czy smoking – słuszny jest tylko wybór muszki

Coraz więcej mężczyzn wybiera frak, bądź też smoking na uroczystość swojego ślubu. Niewątpliwie jest to bardzo dobry wybór, gdyż ślub to niewątpliwie formalna okazja, a strój stanowi tutaj dopełnienie. Jednak wtedy też panowie stają przed dylematem, czy lepiej wybrać muszkę, a może krawat. Otóż w tym przypadku odpowiedź jest tylko jedna. Tutaj sprawdzi się tylko i wyłącznie muszka. Trzeba zatem pamiętać, że muszki męskie są jedynym słusznym wyborem zarówno w przypadku smokingu, jak i fraku, ale to nie wszystko. Należy jeszcze pamiętać o doborze odpowiedniego koloru, jeżeli chcemy uniknąć faux pas. Do fraka należy zawsze zakładać muszkę białą, z kolei do smokingu czarną. Tutaj duże znaczenie ma także rozmiar i rodzaj. Do takiej stylizacji sprawdzą się muszki męskie typu motyl, bądź też muchy męskie typu wielki motyl. Są one niezwykle eleganckie i jednocześnie stylowe, a to przecież najważniejsze.

Muszka czy krawat? – czyli, jaki dodatek jest najlepszy do garnituru

Wielu przyszłych panów młodych stawia na garnitur. Obecnie bardzo modne są modele w kolorze czarnym, szarym, czy niebieskim. Doskonałym wyborem są taliowane marynarki i spodnie zwężane ku dołowi. Niewątpliwie taki zestaw jest nadal formalny i elegancki, ale nie tak jak smoking, czy frak. Do garniturów zatem sprawdzą się zarówno muszki męskie, jak i krawaty. Zapewniają one ten sam stopień formalności. Ale to nie oznacza, że można wybrać każdy rodzaj muszki, czy krawatu. W takim zestawieniu dobrze prezentuje się krawat śledzik, bądź też klasyczna muszka motyl. Warto jeszcze zdecydować się na odpowiednią kolorystykę. Również tutaj najlepiej zachować umiar i postawić na ten sam kolor co garnitur. Dzięki temu cała stylizacja będzie monochromatyczna.

Gdy Pan Młody chce być oryginalny

Zdarzają się sytuacje, że przyszli Państwo Młodzi wybierają swoje stroje, tak aby wpisywać się w modę określonych lat. Bardzo popularne są stylizacje a la lata 20-te, czy 30-te, gdzie Pani Młoda ma krótką sukienkę w kolorze białym, z kolei Pan Młody stawia na garnitur w wersji retro i do tego ma założone szelki. Tutaj można stanąć przed kolejnym dylematem, czy wybrać muszkę, a może krawat. W tym przypadku również obowiązują pewne zasady, a zasadniczo swoisty dress code. Otóż do szelek należy zdecydować się na szerszy krawat. Jedyną możliwością, aby móc założyć muszkę są szelki smokingowe. W innym przypadku strój Pana Młodego będzie swoistym misz- maszem, co oczywiście absolutnie nie jest wskazane.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Aktualnie modne są również zestawy garniturowe, w skład których wchodzi marynarka, spodnie i kamizelka. Oczywiście wszystkie utrzymane w tej samej kolorystyce. Gdy Pan Młody stawia na taki tradycyjny zestaw, to warto pomyśleć o doborze odpowiedniego krawatu. W takim zestawieniu zdecydowanie lepiej prezentuje się krawat. Kluczowe znaczenie ma tutaj jego kolorystyka, ale i rodzaj. Warto wybrać klasyczne krawaty, bądź te typu śledzik w tym samym kolorze, co garnitur. Najlepiej postawić na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Wielu przyszłych Panów Młodych staje przed dylematem, czy postawić na muchy męskie, a może na krawaty. W tym przypadku wszystko zależy od tego czy wybiorą oni garnitur, czy smoking. Warto jednak podkreślić, że muszka jest synonimem dżentelmena i ma niezwykle oficjalny charakter, co w przypadku ślubu wydaje się doskonałym wyborem. Gdy jednak preferujesz minimalistyczną elegancje, to oczywiście równie dobrze możesz wybrać stylowy krawat, jednak sprawdzi się on tylko do garnituru. Jedyną rzeczą, której należy unikać to wybór nader oryginalnych dodatków, czy to krawatów, czy muszek w neonowych kolorach, czy też z mocnymi wzorami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj