Ochrona zdrowia i ochrona danych

Czy nasze dane w szpitalu są bezpieczne? Zazwyczaj wizyty w tym miejscu nie są zbyt miłe. Oczekujemy od tych placówek, że szybko nas uzdrowią i wypuszczą do domów. Nikt nie zastanawia się raczej, nad tym jakiego serwera używa szpital i czy dane na nim są wystarczająco bezpieczne.

W roku 2014 producent serwerów firma Dell wspomagała polską służbę zdrowia we wdrażaniu systemu informatycznego w placówkach ochrony zdrowia. Dodatkowo otrzymały one wsparcie w postaci wspomagania sprzętowego, audytu dotychczasowego sprzętu oraz pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań informatycznych. Jak widać, Dell posiada doświadczenie we współpracy ze służbą zdrowia.

Czym charakteryzują się serwery dla szpitala?

Wydajnością, bezawaryjnością i ochroną danych. Te wymagania są kluczowe, ponieważ, dane jakie przetwarzają szpitale są bardzo ważne. Nie dotyczą naszych zeznań majątkowych czy stanów cywilnych lecz naszego zdrowia. Zalecenia lekarzy, skierowania, wypisy czy wyniki badań. Wszystkie te elementy siedzą na serwerach szpitali. Dlatego ich ochrona jest bardzo istotna. Również brak awaryjności, aby tych danych nie stracić.

Jak dobrać odpowiedni serwer?

Dobór serwera trzeba zacząć od rodzaju obudowy. To istotne ponieważ jeżeli placówka posiada szafę serwerową to można spokojnie inwestować w serwery rack, jeżeli nie posiada, rozwiązaniem będą serwery tower. Obrazowo tłumacząc, różnica tych rodzajów polega na tym, że jedno wygląda jak zwykły komputer stacjonarny i można je postawić dosłownie wszędzie, natomiast drugi wygląda jak odtwarzacz DVD i dedykowany jest do specjalnych szaf serwerowych. Więc: jeśli szpital posiada szafę – wybieramy rack, jeżeli nie posiada – wybieramy tower.

Zazwyczaj szpitale nie posiadają własnych szaf serwerowych. Wtedy jedynym wyjściem jest serwer tower. Jednak nie jest to gorszy typ. Serwery Dell T640 posiadają miejsce na ogromne ilości danych przez co są doskonałe dla instytucji takich jak szpital. Serwer ten posiada dwa procesory Xeon Scalable Processors, który ma 28 rdzeni na jedną jednostkę obliczeniową, a to daje możliwość zainstalowania aż 3TB pamięci cache. Ponadto Dell T640 ma osiem szybkich dysków PCIe NVMe, 18 zatok na dyski 3.5” lub 32 na dyski 2.5” – to właśnie te parametry dają tę ogromną ilość miejsca. T640 to również najnowszy kontroler RAID H740P posiadający aż 8GB pamięci nieulotnej. W razie awarii serwer posiada baterie, która podtrzymuje jego pracę i zapobiega utracie danych. Jak widać po wyżej wymienionych parametrach, serwery tower nie są gorsze w porównaniu do typu rack.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj