Skarpety kompresyjne to produkt niezwykle uniwersalny. Mają właściwości poprawiające krążenie żylne. Pozytywnie działają na transport tlenu w organizmie. Produkty kompresyjne sprawdzają się przed, w trakcie, ale również po wysiłku. Ich działanie wywiera nacisk na żyły, wspierając organizm, który poddany jest intensywnemu wysiłkowi.

Skarpety kompresyjne – działanie

Coraz bardziej popularna staje się kompresjoterapia. Ma ona na celu leczenie żylaków kończyn dolnych. Kompresjoterapia polega na regularnym noszeniu produktów uciskowych. Mogą to być skarpety, podkolanówki, chusty czy bandaże. Produkty do kompresjoterapii mają na celu uciskanie określonej części ciała – tylko wtedy widoczne są najlepsze efekty. Popularne są podkolanówki przeciwżylakowe. W sklepach znajdziesz również pas na kręgosłup lędźwiowy, który idealnie będzie łagodził bóle mięśniowe po ciężkim dniu pracy czy intensywnym trenignu.

Skarpety kompresyjne są popularne głównie wśród sportowców. Ich stosowanie pomaga zwiększać wydolność mięśni, a tym samym chroni je przed mikrourazami, zapewniając stabilność mięśniom.

Skarpety kompresyjne swoim wyglądem przypominają podkolanówki. Produkt ten jest najczęściej wytwarzany z mikrowłókien polipropylenu. Dzięki temu skarpety kompresyjne są delikatne, zwiewne i przewiewne. Skarpety kompresyjne gwarantują wysoki poziom termoregulacji i oddychalności. Ich cechą charakterystyczną jest wywoływanie nacisku na żyły, co pozytywnie wpływa na mięśnie na każdym etapie treningu.

Kiedy nosić skarpety kompresyjne?

Podkolanówki sportowe kompresyjne mają wiele zalet. Mimo wszystko, nie należy jednak nosić ich zbyt często. Może to bowiem powodować, że mięśnie łydki zaczną przyzwyczajać się do nacisku, a wtedy ich stosowanie nie będzie przynosić zamierzonych efektów.

Produkty kompresyjne przeznaczone są do stosowania podczas intensywnych treningów, które trwają co najmniej godzinę. Skarpety kompresyjne sprawdzają się najlepiej podczas biegania na długie dystanse. Skarpety kompresyjne możesz zakładać przed startem lub po intensywnym wysiłku, by pobudzić regenerację mięśni.

Kiedy używać?

Skarpet kompresyjne powinny być używane przy dłuższych treningach lub w zawodach biegowych. Lekarze zalecają, by każdy biegacz wypróbował bieganie w skarpetach kompresyjnych, a z pewnością odczuje efekty. Oprócz długodystansowych biegów, skarpety kompresyjne sprawdzą się również podczas wykonywania traithlonu.

Skarpety kompresyjne powinny być odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Nie należy mylić skarpet kompresyjnych ze zwykłymi, zbyt obcisłymi skarpetami. Wysokiej jakości skarpety kompresyjne to wydatek rzędu 150-200 złotych.

Produkty tego rodzaju kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Pamiętaj, by wybierać produkty profesjonalne, które będą właściwie spełniały swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj