Piękny, zdrowy uśmiech ułatwia funkcjonowanie — nie tylko ze względu na jego walory estetyczne, ale także funkcjonalność. Nie sposób ukryć, że osoby, które mają kompletne, zdrowe uzębienie są lepiej postrzegane w społeczeństwie, czują się pewniej uśmiechając się — dlatego robią to często! Dzięki pełnemu, zdrowemu uzębieniu układ stomatognatyczny pracuje prawidłowo, nie mamy problemów z przeżuwaniem, wymową…

Życie z ubytkami zębowymi jest nieco skomplikowane. Dotyczy to nawet pojedynczych ubytków, spowodowanych wybiciem zęba czy koniecznością ekstrakcji. Nawet jeden ubytek zębowy powoduje stopniowy zanik kości, który niesie za sobą poważne konsekwencje — sprawia, że pozostałe zęby zaczynają przesuwać się w jego kierunku, aż ostatecznie stają się one ruchome i także wypadają. Zanik kości to w teorii odebranie szansy na skorzystanie z implantów — najlepszego rozwiązania protetycznego… ale czy na pewno?

Czy mogę skorzystać z implantów — mimo długotrwałego ubytku?

Tak! Niezależnie od tego, jak dużo czasu minęło od wypadnięcia zęba lub zębów — powinieneś umówić się na konsultację z lekarzem implantologiem, który oceni skalę ubytku i określi, czy istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu regeneracji kości.

Zabieg sterowanej regeneracji kości, nazywany także augmentacją kości, umożliwia odbudowę tkanki kostnej wyrostka zębodołowego i dalsze wszczepienie implantu. Co najważniejsze — ten zabieg jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, a ryzyko pojawienia się powikłań jest niewielkie.

Jakie implanty są dostępne na rynku?

Kliniki specjalizujące się w implantologii oferują różne modele implantów, jednak ich główny, ogólny podział wynika z materiału, z którego zostały wykonane. W ten sposób wyróżnia się implanty tytanowe — wykonane z tytanu, a także implanty cyrkonowe — wykonane z tlenku cyrkonu.

Implanty cyrkonowe to nowość na rynku implantologicznym. Są one wykonane z biozgodnego materiału, który nie wywołuje reakcji alergicznych — dlatego z tego rodzaju implantów korzysta nieliczna część społeczeństwa (szacuje się, że zdecydowanie mniej niż 1% całej populacji), która jest uczulona na tytan. Ich zaletą jest m.in. jasny kolor, dzięki czemu częściowe obnażenie implantu (spowodowane np. obniżeniem linii dziąseł) nie spowoduje negatywnego efektu estetycznego.

Implanty tytanowe są powszechnie stosowane — tytan to materiał biozgodny, który świetnie integruje się z kością. Leczenie implantologiczne z wykorzystaniem implantów tytanowych to bardzo dobry sposób na odbudowę jednego, kilku ubytków, a nawet całego łuku zębowego!

Dlaczego warto skorzystać z implantów?

Implanty to bezpieczna metoda leczenia protetycznego, która daje efekt najbardziej zbliżony do naturalnego. Implant pod względem funkcjonalnym zastępuje korzeń zęba. Można na nim zamocować koronę (w przypadku pojedynczych ubytków), a po wszczepieniu kilku implantów można zamocować na nich np. protezę (w przypadku całkowitych ubytków w łuku zębowym). Obecnie tylko implant daje odczucia bardzo zbliżone do zęba naturalnego. Uważamy, że to dobra inwestycja w lepsze życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj