Zima w mieście ma swoje uroki. Zwłaszcza, gdy są ferie i najmłodsi mają dużo wolnego czasu. Dość częstą atrakcją są wówczas lodowiska. Czy to dziedziniec centrum handlowego, czy rynek miasteczka, wyjście na łyżwy to ciekawa alternatywa dla komputera i włóczenia się po sklepach. Po pierwsze, bo na powietrzu, a poza tym, bo ruch to zdrowie. Wydawać się może, że lodowisko to droga inwestycja, ale niekoniecznie tak musi być.

Kupić czy wynająć?

Za budową własnego lodowiska mogą stać argumenty typu: jest teren, który chcemy konkretnie zagospodarować, zamierzamy na tym zarabiać, lub też lodowisko będzie częścią większego obiektu sportowo – rozrywkowego. W sytuacji, kiedy ma to być czasowa atrakcja za zasadzie wesołego miasteczka, nie warto ponosić wszystkich kosztów związanych z budową, wyposażeniem, konserwacją i magazynowaniem. Wówczas wypożyczalnia lodowisk wydaje się być rozwiązaniem racjonalnym. Co zyskujemy w takiej ofercie?

Wypożycz i o nic się nie martw

Jeśli zdecydujemy się na wynajem, jedyne, czego firma będzie od nas potrzebować, to miejsce oraz dostęp do wody i prądu. Całą resztę zorganizuje we własnym zakresie. Od przywiezienia i montażu po sprzęt i wyposażenie. Istotną kwestią jest konserwacja lodowisk i ich utrzymanie, a więc chociażby systemy mrożenia czy sprzęt do czyszczenia lodu. Profesjonalna firma spełni każde życzenie dotyczące wyglądu i kształtu lodowiska, czy jego oświetlenia. Zajmie się również jego utrzymaniem w każdych warunkach pogodowych. Po sezonie ta sama firma lodowisko rozmontuje, zabierze sprzęt i zajmie się całą resztą, jak np. naprawa i konserwacja. Również kwestia terminów realizacji inwestycji jest stosunkowo prosta. Przygotowanie lodowiska gotowego do użycia to kwestia 3 dni, podobnie jego demontaż.

A może syntetyczne?

Ostatnio popularne stają się lodowiska składające się ze specjalnie łączonych paneli syntetycznych. Ich producenci zwracają uwagę przede wszystkim na ekologiczny i praktyczny aspekt ich użytkowania. Obiekty te nie zużywają bowiem wody ani energii do jej chłodzenia, ich montaż i demontaż zajmuje 1 dzień, a materiał pozwala na dowolność w kreacji przestrzennej i estetycznej. Podkreślają także fakt, że lodowisko syntetyczne to rozwiązanie dostępne o każdej porze roku.

Filpol – wypożyczanie i konserwacja lodowisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj