Wiele osób zastanawia się, czy podróżowanie z pompą insulinową jest w ogóle możliwe? W końcu urządzenie to wymaga odpowiedniego osprzętu oraz zabrania ze sobą wielu akcesoriów. Czy możliwe jest przewiezienie ich przez granicę? Na te pytania odpowiedzi udzielimy w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Pompa insulinowa – co to takiego?

Zanim odpowiemy na pytanie zawarte w tytule artykułu, poświęcimy kilka linijek na przybliżenie sylwetki tego jakże ważnego, pomocnego urządzenia, czyli pompy insulinowej. Na rynku znaleźć można dwa rodzaje tego typu urządzeń: osobistą i wszepienną. Pierwsza w sposób ciągły podaje dawkę insuliny, zapobiegając tym samym, między innymi objawom hipoglekemii i hiperglikemii. Drugi typ pompy insulinowej wszczepia się pod skórę nad mięśniem prostym brzucha. Przez trzy miesiące dostarcza ona optymalne dawki insuliny. To, co wyróżnia pompę insulinową to fakt, że naśladuje ona pracę trzustki, zatem insulina jest dostarczana do organizmu w sposób ciągły, stały, nieprzerwany. Zapewnia to bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jednocześnie sprawia to, że pompa insulinowa cieszy się zaufaniem i zainteresowaniem diabetyków oraz… jest wiernym towarzyszem podróży.

Podróż z pompą insulinową, jak się przygotować?

Osoby, które wybrały pompę insulinową do walki z objawami hipoglikemii  i hiperglikemii, bez obaw mogą udać się w podróż, nawet do odległych zakątków świata. Oczywiście, wyjazd powinien być poprzedzony przygotowaniami. Warto przed urlopem odwiedzić swojego lekarza i poprosić go o wydanie zaświadczenia o tym, że jesteśmy chorzy na cukrzycę i korzystamy z pompy insulinowej. Może się to okazać przydatne zarówno w czasie odprawy na lotnisku, jak i w sytuacji, gdy będziemy potrzebowali odwiedzić punkt medyczny w innym kraju. Jeżeli jesteśmy już przy punkcie medycznym, to przed wyjazdem warto sprawdzić listę placówek, które zajmują się opieką nad osobami chorymi na cukrzycę. Listę adresów warto zapisać w telefonie lub notesie, który mamy zamiar zabrać ze sobą. Warto także zaopatrzyć się wcześniej w opaski informacyjne, najlepiej dwujęzyczne. Można je kupić w sklepie internetowym diabetyk.pl. Dzięki opaskom informacyjnym w przypadku omdlenia czy pogorszenia samopoczucia osoby postronne mogą szybko dowiedzieć się, jaka jest przyczyna takiego stanu i wezwać pomoc.

Jakie akcesoria do pompy insulinowej będą przydatne?

Pompa insulinowa to jedno, natomiast nie można także nie wspomnieć o akcesoriach do pompy insulinowej, które również powinny znaleźć się w torbie podróżnej. Wybierając się na urlop, warto zawczasu sporządzić listę akcesoriów do pompy insulinowej, które należy zabrać ze sobą. Bezdyskusyjnie powinno znaleźć się na niej etui do pompy insulinowej,  pasy na pompę czy klipsy do pompy. Dobre etui do pompy insulinowej to nowoczesne, wygodne rozwiązanie. W sprzedaży znaleźć można wysokiej jakości etui do pompy insulinowej, które jest wodoodporne, co znacznie podnosi komfort użytkowania tego produktu. Ponadto większość egzemplarzy jest uszyta tak, by umożliwiać podgląd pompy bez konieczności wyjmowania jej. To bardzo wygodne rozwiązanie! Wśród akcesoriów do pompy insulinowej, które zapakujemy do walizki, powinny także znaleźć się dodatkowe baterie do pompy, materiały eksploatacyjne, a także sama insulina. Nie powinna jednak znajdować się w przypadkowym opakowaniu. Warto zaopatrzyć się w profesjonalną torbę, piórnik bądź mini lodówkę, czyli akcesoria do przechowywania insuliny. Produkty te zapewniają nie tylko komfort przenoszenia, ale i bezpieczeństwo przechowywania insuliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here