O dobroczynnych właściwościach witaminy C słyszał każdy. Niestety nie jest to jednoznaczne z tym, że każdy uwzględnił suplementowanie jej w swym codziennym harmonogramie. A szkoda, bowiem regularne dostarczanie organizmowi witaminy C przynosi wiele wymiernych korzyści zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Temat ten szerzej omówimy w tym artykule, do którego lektury serdecznie zachęcamy.

Witamina C a wygląd

Zaczniemy od rzeczy, która zapewne najbardziej zainteresuje płeć żeńską. Jakie korzyści dla urody przynosi regularne dostarczanie witaminy C organizmowi? Otóż, witamina C rozjaśnia wszelkie przebarwienia, zarówno te powstałe w wyniku nadmiernego opalania, jak i starcze plamy czy przebarwienia pozapalne. Ponadto, wysokiej jakości kosmetyki z witaminą C, które można znaleźć w ofercie takich marek, jak Dermalogica, w zauważalny sposób ujędrniają skórę. Zmarszczki stają się mniej widoczne, płytsze, a skóra jest bardziej napięta. To zdecydowanie odejmuje lat! Ale to nie wszystko, bowiem witamina C, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, chroni przed wolnymi rodnikami i konsekwencjami nadmiernego stresu, który w obecnych czasach towarzyszy każdemu z nas. Zazwyczaj niestety odbija się on zarówno na zdrowiu, jak i wyglądzie. Bezdyskusyjnie w tym przypadku witamina C jest nieoceniona!

Witamina C a zdrowie

Korzyści dla zdrowia, wynikające z regularnego stosowania witaminy C, są ogromne. Zaczniemy od tego, jakich chorób i dolegliwości można uniknąć stosując, między innymi, witaminę C. Po pierwsze, witamina C pozytywnie wpływa na układ krwionośny: rany szybciej się goją, siniaki o wiele szybciej znikają, a krwotoki czy krwawienie dziąseł ustępują. Po drugie, witamina C reguluje ciśnienie, co w efekcie zapobiega bólom głowy, osłabieniu, złemu samopoczuciu. Witamina C ma bezpośredni wpływ na metabolizm, dzięki czemu ewentualne problemy z zaparciami, hemoroidami należą do przeszłości. Jest także sprzymierzeńcem osób, które chorują na cukrzycę. Witamina C wpływa bowiem na obniżenie poziomu glukozy we krwi. Co więcej, niektóre badania wyraźnie pokazują, że witamina C spowalnia wzrost i rozsiew komórek raka, a także zmniejsza ryzyko udaru mózgu. Jak widać zatem jej rola jest zdecydowanie nieoceniona!

Witamina C a samopoczucie

Czy witaminy mogą mieć wpływ na zdrowie? Zdecydowanie tak, a witamina C jest tego znamiennym przykładem. Otóż, witamina C zwiększa wydzielanie oksytocyny, czyli hormonu, który zapewnia zadowolenie i stabilność emocjonalną. Osoby, które nie dostarczają odpowiednich dawek witaminy C organizmowi mogą cierpieć z powodu nerwowości, rozdrażnienia, niemożności skupienia się, braku koncentracji, a także bólów głowy, które, jak już wspomnieliśmy, witamina C skutecznie niweluje. Badania wykazały, że dożylnie podawana witamina C w dużych dawkach zmniejsza uczucie zmęczenia u pacjentów. To jest równoznaczne z tym, że suplementowanie witaminy C dodaje energii. Przeceniona czy nieoceniona? Zdecydowanie nieoceniona!

Witamina C a sylwetka

Duże zasoby energii odzyskane dzięki witaminie C zdecydowanie trzeba wykorzystać. Najlepiej w sposób konstruktywny, czyli na przykład na ćwiczenia fizyczne. To nie bezpośrednio, acz zdecydowanie wpływa na utratę zbędnych kilogramów. Ale jeśli chodzi o działanie bezpośrednie, to witamina C wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej i reguluje metabolizm. Po raz kolejny okazuje się, że witamina C jest po prostu nieoceniona!

Przeczytaj także o sposobach pielęgnacji skóry w sezonie jesienno zimowym wraz z balsamem regenerującym w tym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj