Jak zorganizować wymarzone wesele?

Ślub i wesele w życiu każdej osoby pełnią rolę szczególną. Stanowią punkt milowy, dzięki któremu możemy rozpocząć nowy etap w związku. Z ich organizacją często wiążą się ogromne plany i marzenia, które, na pierwszy rzut oka, niełatwo można przygotować. W naszym artykule podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę w zorganizowaniu najpiękniejszego wesela!

O czym marzysz?

Pierwszym krokiem w organizacji przyjęcia ślubnego powinna być spokojna refleksja, połączona z głębokim zastanowieniem się nad swoimi oczekiwaniami i pragnieniami. Duża część kobiet już od dzieciństwa wyobraża sobie dzień swojego ślubu, ma w wyobraźni wygląd sukni, tortu czy lokalu. Warto sięgnąć do tych marzeń i razem z partnerem zastanowić się, czego wspólnie oczekujemy, na co możemy sobie pozwolić, z czego niestety trzeba zrezygnować. Jeśli uważasz, że najpiękniejszym i najromantyczniejszym miejscem na ślub jest plaża w egzotycznym kraju, musisz skonfrontować swoją opinię z narzeczonym. Wiedząc, że na lot i pobyt za granicą możecie zaprosić jedynie kilkanaście najbliższych osób, weźcie pod uwagę uczucia dalszej rodziny bądź szerszego grona przyjaciół. Być może wówczas zdecydujecie, że ważniejsze jest dla was świętowanie waszego małżeństwa w otoczeniu dużego grona rodziny i znajomych. Z kolei jeśli twój partner jest mocno zaangażowany w kwestie ekologii, będzie przeciwny twojemu marzeniu o wypuszczeniu w powietrze lampionów lub balonów. Wszystkie swoje oczekiwania powinniście umówić jeszcze na etapie wstępnego planowania.

Kluczem do sukcesu jest organizacja

Nie da się ukryć, że zorganizowanie wesela stanowi duże wyzwanie. Najlepiej już na początku założyć kalendarz lub notes z wszystkimi terminami, ustaleniami, spisywaniem kosztów planowanych i rzeczywistych. Warto rozpocząć od zaplanowania tych elementów, które wymagają najdłuższego czasu oczekiwania – zarezerwować lokal, zespół muzyczny oraz kamerzystę i fotografa. W zależności od rejonu, popularności danej osoby bądź ulubionych miesięcy ślubnych, warto dokonać rezerwacji nawet rok lub dwa przed czasem. Należy oczywiście skorelować to z datą ustaloną w urzędzie bądź w kościele. Następnie stopniowo będziesz zajmować się sprawami, które nadejdą: wyborem menu, strojów, naukami przedmałżeńskimi, listą gości itd. Wciąż bardzo popularne są usługi specjalnych firm lub osób, zajmujących się organizacją przyjęć.

Wybór miejsca

Wyobrażając sobie swój wymarzony ślub z pewnością jesteś w stanie powiedzieć, czy wyobrażasz je sobie w anturażu nowoczesnego hotelu, pensjonatu agroturystycznego czy dużej sali balowej. W województwie pomorskim doskonałym pomysłem może być zamek w Gniewie (zobacz: http://www.zamek-gniew.pl/wesele), gdzie przepiękne krajobrazy łączą się z zabytkową architekturą i niezwykłą gościnnością obsługi. Wybierając miejsce na swoje przyjęcie weselne warto także zwrócić uwagę na rozmiar sali (w zależności od listy gości) i parkietu tanecznego, możliwość zakwaterowania gości na noc oraz inne dodatkowe atrakcje.

Stylizacja

Stawiając na nowoczesność, pin-up, styl boho czy rycerską romantyczność warto zwrócić uwagę, aby poszczególne elementy łączyły się ze sobą i tworzyły spójną całość. Piękny efekt można osiągnąć dzięki konsekwentnemu dążeniu do jedności stylizacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi sukni i garnituru, kolorystyki i dekoracji sali, kompozycji kwiatowych oraz muzyki i menu możemy zorganizować najpiękniejsze wesele, zgodne z naszymi najskrytszymi marzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj