Godło jakości jest ważne. Poinformuj swoich klientów o najwyższej jakości produktów

W dobie silnej konkurencji na rynku gospodarczym przedsiębiorstwo musi się wyróżnić na tle innych firm nietypowym produktem lub jego najwyższą jakością. Aby zdobyć zaufanie konsumentów, należy oznaczyć produkt lub usługę logiem najwyższej jakości. Narzędziem umożliwiającym niezależne podkreślenie najwyższej jakości jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®.

Dziesiątki tysięcy produktów i tysiące stron firmowych nieustannie zalewają rynek gospodarczy. Przeciętnemu konsumentowi ciężko wybrać odpowiedni produkt czy usługę. Na proces decyzyjny zakupu zaczynają wpływać wyróżniki oferty firmowej. Najbardziej wyrazistym i docenianym przez klientów wyróżnikiem jest wysoka jakość produktu czy usługi. Według przeprowadzonych badań aż 80% ankietowanych wskazało, że czynnikiem decydującym o zakupie jest wysoka jakość. Aż 26% badanych zwraca uwagę na certyfikaty, atesty czy badania. Jednym z narzędzi, które w sposób niezależny podkreślają wysoką jakość produktu, jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®, sygnowany Godłem. Certyfikat jest nagrodą wręczaną przez Fundację Qualitas na prestiżowej gali. Godła nie można nabyć drogą handlową. Jest to niezależna ocena przedsiębiorstwa i jego jakości. Odbywa się ona na podstawie audytu, składającego się z czteroetapowej weryfikacji przez ekspertów fundacji. Co tak naprawdę dają znaki dla firm takie, jak EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło?

Czym są EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło?

Certyfikat i Godło to prestiżowe nagrody symbolizujące wysoką jakość firmy pod względem produkcyjnym, relacji z klientem czy pracownikami, a także produktów i usług. Wręczane są na prestiżowej, corocznej gali przez Fundację Qualitas. EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło to znaki dla firm, które dają pewność klientowi, że zakupione towary lub usługi nagradzanej firmy prezentują najwyższą jakość. Certyfikaty potwierdzają niezależną ocenę, badanie przedsiębiorstwa i jego struktur. Dlaczego są tak ważne dla przedsiębiorców? Pozwalają poinformować konsumenta o wyróżnionej jakości produktu, która w 80% decyduje o chęci zakupu. To właśnie jakość jest najważniejsza dla 80% klientów. Niezależne jej potwierdzenie ma na celu utwierdzenie konsumenta w przekonaniu, że kupuje produkt najwyższej jakości.

Jak zdobyć EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło?

Aby zostać laureatem prestiżowej nagrody i móc stosować na własnych produktach czy stronach internetowej jakościowe znaki dla firm, czyli EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło, należy złożyć wniosek do Fundacji Qualitas. Po złożeniu chęci weryfikacji swojej działalności należy wypełnić kwestionariusz, który dotyczy różnych gałęzi prowadzonej działalności. Oceniane są relacje z klientami, pracownikami, jakość oferowanych produktów czy usług oraz stan przedsiębiorstwa – jego ogólna kondycja. Następnie weryfikowane są płatności do ZUS czy US. Odbywa się również audyt firmy przeprowadzany przez ekspertów fundacji. W przypadku pozytywnej weryfikacji, firma otrzymuje EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło na corocznej gali organizowanej przez Fundację Qualitas. Znaki dla firm otrzymać mogą małe czy średnie przedsiębiorstwa, instytucje badawcze czy naukowe oraz jednostki pozarządowe. Nagrody przyznawane są w wielu kategoriach, dlatego należy sprawdzić na stronie fundacji dostępne warianty.

Jak wykorzystać prestiżowe nagrody?

Otrzymanie EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godła to dopiero początek, a nie koniec procesu budowania jakości swojej firmy. Teraz należy odpowiednio wykorzystać otrzymane znaki dla firm. Godło może zostać nadrukowane na opakowaniach firmowych, etykietach, a także na ulotkach czy w katalogach. Godło będzie informowało klienta o niezależnym badaniu i potwierdzeniu wysokiej jakości produktu czy usługi.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło to symbole, które można wykorzystać także przy pomocy nośników medialnych. Warto je umieścić na stronie internetowej, w zakładkach produktowych czy w mediach społecznościowych. Informacja musi dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Do tego można wykorzystać także telewizję, prasę lokalną czy ogólnopolską. Wzmocnienie reklamy niezależnym znakiem potwierdzającym jakość zwiększy siłę przekazu.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło można wykorzystać na wiele sposobów, przez drukowanie na bilbordach, w telewizji czy własnych stronach.

Co w praktyce daje wykorzystanie EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godła?

Znaki dla firm to potwierdzenie jakości produktów czy usług. Jak już wspomniano, aż 80% klientów zwraca uwagę na jakość produktu, a 26% na niezależne badania czy certyfikaty. Oznaczenie swoich produktów i usług przez EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło może poskutkować nawet 40% wzrostem sprzedaży. Dlaczego? Nowe narzędzia marketingowe to efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i jego jakością. Jest to wyróżnik, który powoduje, że konkurencja pozostaje w tyle.

Czy warto posiadać znaki dla firm takie jak EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło? Biorąc pod uwagę wszystkie profity, odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi: TAK! Wystarczy złożyć wniosek do Fundacji Qualitas, przejść pozytywnie weryfikację, odebrać nagrodę i korzystać z jej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj