Chociaż śnieg w końcu sam stopnieje, to jednak przy ujemnych temperaturach przyjdzie nam na to długo czekać. Jeśli warstwa białego puchu jest niewielka, to nie sprawia to większego problemu, ale zwykle zamiast go ubywać, śniegu wciąż przybywa. Konieczne jest odgarnięcie go, szczególnie w przypadku chodników przylegających bezpośrednio do posesji. Na szczęście możliwości jest wiele, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie przystępny sposób.

W jaki sposób pozbyć się śniegu z chodnika i podjazdu?

Najbardziej znanym sposobem na odśnieżanie posesji jest robienie tego ręcznie przy pomocy łopaty. Na korzyść tego rozwiązania przemawia oczywiście łatwa dostępność i niska cena. W przypadku mieć oddalonych od dostępu do prądu łopata będzie bardzo dobrym wyborem. Nie ma żadnych problemów z jej przechowywaniem i przenoszeniem. Na rynku występuje w wielu rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można znaleźć poręczny model. Inną opcją jest ręczny pług do odśnieżania. Jeśli chcemy odciążyć kręgosłup, to jak najbardziej warto wybrać taki pług zamiast tradycyjnej łopaty. Znika problem z koniecznością schylania się podczas odgarniania śniegu. Ponadto takim pługiem można przenosić sól i piasek, gdy już odśnieżymy powierzchnię. Ręczny pług śnieżny może mieć składaną rączkę, dzięki czemu transportowanie i przechowywanie staje się jeszcze łatwiejsze.

A może odśnieżarka lub szufla mechaniczna?

Wiele osób w celu ułatwienia sobie zadania, sięga po szuflę mechaniczną. Nie wymaga ona pracy siłowej i idealnie sprawdza się do odśnieżania mniejszych terenów przydomowych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że konieczny jest do jej działania stały dostęp do prądu. Jest to godna polecenia alternatywa dla dużo większej odśnieżarki mechanicznej. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby odśnieżanie było wygodne, szybkie i efektywne, warto zastanowić się nad odśnieżarką mechaniczną. Idealnie sprawdza się do odśnieżania dużych posesji. Oczywiście nie wymaga żadnej pracy siłowej. Dostępna jest w wersji spalinowej i elektrycznej, czyli może być zasilana paliwem lub energią elektryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj