Sztuka tatuażu przyjęła obecnie dotąd niepowtarzalny wymiar. Tatuaże, czyli małe dzieła sztuki na skórze stanowią swoistą dekorację ciała i od dawna nie są powszechnie kojarzone w sposób pejoratywny – choć dużo zależy od tego, jak są wykonane i co przedstawiają. Tatuaże są też świetnym kamuflażem dla blizn powstałych na ciele. W dzisiejszym tekście opowiemy szerzej o tej kwestii. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tatuaży zakrywających blizny.

Czy robienie tatuażu na bliźnie jest bezpieczne?

Coraz więcej osób mających blizny decyduje się na zakrycie swoich niedoskonałości ciała wybranym przez siebie tatuażem. Trzeba przyznać, że jest to świetny sposób na zakamuflowanie skazy, ale czy jest bezpieczne? Jest to kluczowe pytanie, które stawia sobie pewnie każda osoba rozważająca wizytę w wybranym studiu tatuażu, takim jak Art Force Tattoo z Warszawy, chcąca wykonać w nim tatuaż zakrywający bliznę.

Niestety pojawiające się w tym kontekście wątpliwości mogą zostać rozwiane wyłącznie podczas wizyty u specjalisty dermatologa. Zazwyczaj jest tak, że kiedy blizna ma już co najmniej rok, to jest ona w pełni zagojona (co jest warunkiem, żeby pokryć ją tuszem) i nie ma przeciwwskazań, by wykonać na niej tatuaż. Z różnych przyczyn u wybranych osób proces gojenia się rany może trwać znacznie dłużej. Dlatego właśnie, chcąc upewnić się, że zdecydowanie się na tatuaż zakrywający bliznę jest słusznym krokiem, dobrze wybrać się do dermatologa z prośbą o poradę w tej kwestii.

Warto przy tym dodać, że istnieją skuteczne sposoby na przyspieszenie procesu gojenia się blizny. Wiele osób korzysta na przykład ze specjalnych olejów witaminowych. Choć trzeba jednocześnie zaznaczyć, że praca na starszej bliźnie jest nieco bezpieczniejsza – mając na uwadze względy estetyczne. Takie blizny lepiej przyjmują tusz niż te, które powstały stosunkowo niedawno.

Kiedy warto zdecydować się na zakrycie blizny tatuażem?

Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem tatuażu zakrywającego bliznę, to jest to niemal wystarczający powód, by twierdzić, że warto zrealizować swoje plany. Przemyśl, czy Twoja blizna wpływa na Twoją samoocenę, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Jeśli Ci ona przeszkadza, poważnie rozważ zakrycie jej tatuażem. Dzięki zakamuflowaniu swojej niedoskonałości poczujesz się lepiej i bardzo możliwe, że staniesz się pewniejszy siebie. Nie czekaj więc i daj sobie szansę na ujrzenie siebie w nowej odsłonie. Tatuaż zakrywający bliznę możesz wykonać między innymi we wspomnianym wcześniej studiu Art Force Tattoo w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj