Po wygraniu przetargu, przychodzi czas na doprecyzowanie szczegółów zadania i organizację pracy. Wybierz odpowiedni silnik do wiertnicy do planowanego projektu, aby wykonać go sprawnie, ale nie kosztem jakości. Są to narzędzia, które nawet sporadycznie używane, zawsze są gotowe do działania. Jednak warto zawczasu zastanowić się, na które z nich tym razem się zdecydować.

Gniazdka i inne lekkie prace

Jeśli otrzymałeś zadanie w postaci wykonania instalacji elektrycznej lub podobnie lekkich prac (nie pod względem trudności, a głębokości wwiertu) zdecyduj się na urządzenie o znamionowej mocy wejściowej ok. 1,55 kW. Są one często sprzedawane w zestawach ze statywem lub z uchwytem do trzymania w rękach. Zwróć uwagę, czy dany sprzęt umożliwia też wiercenie szczelin tzw. ściegiem, to jest jednej nad (lub obok) drugą, co może okazać się pomocne w przypadku wielu zleceń. Sięgając po silnik do wiertnic, zapytaj sprzedawcy czy został wyposażony we wskaźnik obciążenia.

Szczeliny na rury i przewody

Tego rodzaju prace wymagają niekiedy wykonania nieco głębszych otworów. Stworzenie miejsca np. na instalację hydrauliczną wymaga użycia narzędzia, które na wszelki wypadek przebije się przez każdy rodzaj podłoża. Właściwy do tego zadania silnik do wiertnic, również powinien mieć znamionową moc wejściową ok. 1,5 kW, ale w celu zwiększenia komfortu pracy warto, aby był cięższy i ważył przynajmniej ok. 12 kg.

Otwory pod znaki drogowe i barierki

W przypadku zleceń wymagających wwierceń w najtwardsze podłoża, takie jak beton, w celu montażu elementów infrastruktury (barierek, znaków drogowych itp.), zdecyduj się na urządzenie o znamionowej mocy wejściowej ok. 2,4 kW. Tego rodzaju silnik do wiertnic z pewnością przyspieszy pracę i stworzy precyzyjne otwory. Będzie on też cięższy, żeby bez problemu przebić się przez dany materiał.

Niekiedy źle zaplanowana praca przynosi straty przewyższające zyski z danego zlecenia. Nie pozwól na taką sytuacje i dokładnie przygotuj się do zbliżającego się projektu. Nie zapomnij o wybraniu adekwatnego silnika do wiertnic, który nie tylko ułatwi pracę Twoim pracownikom, ale też przyspieszy wykonanie zlecenia i zwiększy precyzyjność wykonywanych zadań.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/silniki-do-wiertnic-ze-statywem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj