Dobór odpowiedniej sofy do małego pokoju może być nie lada wyzwaniem. O czym warto wtedy pamiętać, aby uzyskać komfortową przestrzeń do wypoczynku?

Mały salon lub inny niewielki pokój, w którym ma zagościć sofa, może wyglądać atrakcyjnie. Najważniejsze to wybrać odpowiedni mebel, który będzie stanowił dopełnienie przestrzeni. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Przede wszystkim zmierz pokój

Zanim zaczniemy przeglądać oferty producentów mebli wypoczynkowych, powinniśmy zmierzyć pokój, do którego poszukujemy takiego wyposażenia. Na postawie pobranych wymiarów możemy potem dobrać taką sofę, która nie będzie zbyt duża dla danej przestrzeni.

Pamiętajmy o tym, aby nie kupować mebli „na styk”. Pomiędzy ścianą a meblem powinno być minimum kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Zapobiegamy wtedy uszkodzeniu ściany oraz samego mebla.

Wybierz najlepsze ustawienie

Kolejny krok to wybranie odpowiedniego miejsca dla mebla. Możemy ustawić go w tym samym punkcie, ale możemy też przemeblować pokój. Być może taka zmiana sprawi, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej funkcjonalna?

W doborze najlepszego ustawienia dla sofy może pomóc nam zwykła kartka papieru z rozrysowanym planem pokoju, ale także możemy skorzystać z internetowych programów do projektowania wnętrz.

Ile osób zmieści się na małej sofie?

Nasza sofa do salonu może mieć różne rozmiary. Obecnie w ofertach producentów możemy znaleźć takie meble jak sofy dwuosobowe, trzyosobowe, ale również takie modele jak sofa jednoosobowa przypominająca fotel – może mieć także funkcje rozkładania do snu.

Jeśli pozwala nam na to metraż pomieszczenia, warto sprawdzić sofy dwuosobowe. Gdy jednak w pomieszczeniu zmieści się tylko sofa jednoosobowa, można także dokupić do niej dodatkowe wyposażenie do siedzenia, na przykład pufy, które sprawdzą się wtedy, gdy będziemy chcieli przyjąć gości.

Jeśli w pokoju mają mieszkać dzieci warto zadbać o materiał z jakiego będą wykonane. Tkaniny hydrofobowe zapewnią łatwą zmywalność. Dodatkowo, jeśli mają służyć jako miejsce do spania, to warto zadbać sofy rozkładane dla dzieci były odpowiednio duże.

Wiele ciekawych modeli mebli wypoczynkowych przeznaczonych również do małych pokojów czeka w naszym sklepie internetowym Sofami.pl. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj