Twój kolejny znajomy wybiera się na crossfit, a Ty wciąż nie wiesz, na czym polega jego fenomen? Prosta definicja mówi nam, że to trening siłowo-wytrzymałościowy, charakteryzujący się wysoką intensywnością. Bazuje on na aktywnościach fizycznych, podobnych do naturalnych ruchów naszego ciała, takich jak bieganie czy skakanie. Skupia się na wzmocnieniu ogólnej sprawności fizycznej i wymodelowaniu wszystkich partii naszej sylwetki. Szukasz ciekawych treningów, które przyniosą szybkie efekty? Crossfit jest dla Ciebie!

Crossfit – innowacja sama w sobie

Na początku ćwiczenia crossfit wykonywali policjanci w ramach szkoleń. Z czasem strażacy i żołnierze również włączyli je do swojej sportowej rutyny. To bardzo efektywny sport, dlatego stał się tak popularny na całym świecie. Crossfit jest bardzo intensywny, ponieważ do wysiłku angażuje całe ciało. To świetny sposób na utrzymanie zdrowia i sylwetki dla zabieganych osób.

Dlaczego ćwiczenia crossfit są tak bardzo skuteczne? Dzięki tak intensywnym wysiłkom, w naszym organizmie zachodzą biochemiczne zmiany. Połączenie krótkiego i nagłego treningu (ok.10 sekund) z treningiem wytrzymałościowym (ok. 2 minuty) jest jedną z najbardziej efektywnych metod pracy nad ciałem.

Jak dzięki regularnym treningom crossfit twoje ciało się zmieni?

Jak ustaliliśmy, ćwiczenia są wyczerpujące i intensywne – ale za to satysfakcjonujące. Jednak ile konkretnie kalorii można spalić podczas jednego treningu? Godzina w umiarkowanie szybkim tempie to mniej więcej aż 1000 spalonych kalorii! Szybko więc zauważysz utratę masy ciała i wyrzeźbioną sylwetkę.

Trening crossfit w klubie fitness opiera się na ruchach funkcjonalnych takich jak martwy ciąg, przysiady czy powtórzenia z użyciem ciężaru własnego ciała. Uruchamiają one większość stawów oraz mięśni, a z tym wiąże się szybkie zrzucanie tkanki tłuszczowej.

Już 20-minutowe ćwiczenia rozwijają mięśnie brzucha, pleców czy nóg. Sylwetka stanie się proporcjonalna, z wyraźnie zarysowanymi mięśniami.

Crossfit to zajęcia dla ciała i ducha

Trening crossfit dba nie tylko o nasze ciało, ale również o umysł! To ćwiczenia dla osób zmęczonych codzienną aktywnością, które nie mają czasu na nudę. Endorfiny produkowane podczas treningu korzystnie wpływają na samopoczucie, dodają energii, a także zniwelują problemy ze snem. Zajęcia crossfit są wręcz receptą dla osób przemęczonych i zestresowanych.

Poprawie ulegnie również równowaga, postawa całego ciała i jego ogólna koordynacja ruchowa. Męczy cię łapanie oddechu po wejściu po schodach? Dzięki crossfitowi Twoja kondycja znacznie się poprawi! Zwiększy się kurczliwość i ukrwienie serca, a płuca staną się bardziej pojemne.

Jak wyglądają zajęcia crossfit?

Trening crossfit to uniwersalne ćwiczenia, które może wykonywać każdy. Sprawność czy doświadczenie nie są kluczowe, w trakcie zajęć możesz samemu dopasować odpowiednie obciążenie i wyznaczyć własne granice. Zajęcia crossfit przeważnie składają się z 15-minutowej rozgrzewki. Następnie przechodzimy do intensywniejszej części treningu, gdzie wykonujemy takie ćwiczenia jak: pompki, skakanie na skakance, sprinty, przysiady z wyskokiem, ćwiczenia z hantlami, a także brzuszki z odbiciem piłki. Ostatnim elementem treningu jest rozciąganie. Ilość czasu i powtórzeń zależy od poziomu Twojego zaawansowania.

Jak rozpocząć swoją przygodę z treningiem crossfit?

Zajęcia fitness można realizować również na świeżym powietrzu — możemy wykonać tam sprinty czy przysiady. Sala treningowa posiada jednak wiele udogodnień i przydatnych sprzętów. Jest odpowiednio przystosowana do tak wymagającego treningu, jakim jest crossfit.

Regularność jest kluczem do sukcesu, dlatego warto wziąć pod uwagę trening w klubie lub na siłowni, aby nic nie stało nam na przeszkodzie — szczególnie nieodpowiednia pogoda, która potrafi zdemotywować nawet najwytrwalszego sportowca! Ćwiczenia w miejscu odpowiednio do tego przystosowanym pozwolą na maksymalizowanie efektów Twojej pracy.

Crossfit to idealne zajęcia fitness dla osób chcących pozbyć się nadmiarowych kilogramów, które dodatkowo zamierzają wzmocnić swój organizm na każdej płaszczyźnie. Na pewno znajdziesz odpowiednie zajęcia fitness w Krakowie, czy też innych dużych miastach, pasujące do Twojego poziomu zaawansowania. Brzmi jak wyzwanie? Może warto je podjąć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj