Kradzież samochodu to dla właściciela duża strata, zwłaszcza, że skradzione samochody niezmiernie rzadko udaje się odzyskać. Warto w porę pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu samochodu przed kradzieżą i zaoszczędzić sobie nerwów.

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Niestety, zamknięte na klucz drzwi samochodu nie są dla złodzieja przeszkodą. Przestępcy znają różne metody, za pomocą których mogą bardzo sprawnie otworzyć drzwi samochodu i odjechać nim w siną dal. Właśnie dlatego tak istotne jest podjęcie odpowiednich kroków i montaż dodatkowych zabezpieczeń w samochodzie. Jakie wady i zalety mają dodatkowe zabezpieczenia auta?

  1. Lokalizator GPS

Jeśli chodzi o dodatkowe zabezpiecza samochodu, kierowcy często decydują się na lokalizator GPS. Nawet, gdy złodziejowi uda się odjechać będziemy mogli szybko zlokalizować naszą zgubę, a co ta tym idzie, odzyskać ją.

Wadą takiego rozwiązania jest to, że złodzieje mają swoje sposoby na zagłuszanie sygnału, GPS, co sprawia, że samochód jest nie do namierzenia. Rozwiązaniem jest tutaj zakup lokalizatora z antyzagłuszaczem, jest to jednak dość kosztowna inwestycja.

2. Odcięcie zapłonu i dopływu paliwa

Kolejnym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie samochodu są ukryte przełączniki, które odcinają dopływ paliwa oraz zapłon. Takie rozwiązanie ma jedną podstawową wadę, złodziej może znaleźć przełącznik i ukraść samochód. Ponadto, takie przełączniki mogą być również sporym utrudnieniem dla samego właściciela.

3. Autoalarm

Kierowcy często decydują się na autoalarm, warto jednak podkreślić, że alarmy są średnio skuteczne i mało kto na nie reaguje, z pewnością więc autoalarm nie zapewni odpowiedniej ochrony.

Jak widać powyższe rozwiązania są średnio skuteczne, a przecież w przypadku własnego samochodu lepiej nie ryzykować. Warto postawić na skuteczne rozwiązania, takie jak:

  • Blokada kierownicy – przeznaczona do samochodów z elektroniczną skrzynią biegów. Po zamontowaniu blokada jest integralną częścią kolumny kierowniczej i unieruchamia kierownicę.
  • Blokada skrzyni biegów – taka blokada uniemożliwia poruszanie drążkiem skrzyni biegów. Jej montaż jest skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi, złodziej nie jest więc w stanie rozmontować takiego zabezpieczenia.
  • Blokada Cargo – przeznaczona do samochodów dostawczych, jest to system polegający na zaryglowaniu drzwi auta, Taka blokada zwiększa bezpieczeństwo przewożonego mienia.
  • Zabezpieczenie Safe Box – to montowana pod siedzeniem skryta, w której możemy umieścić cenne przedmioty i wartościowe dokumenty.

Niedzwiedz-lock – oferta

Firma Niedzwiedz-lock specjalizuje się w montażu zabezpieczeń samochodowych takich jak safe box, blokada Cargo, blokada skrzyni biegów czy blokada kierownicy. Fachowcy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i z pewnością zadbają o to, by Wasz samochód był w pełni bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj