Tak zwana chwilówka to produkt, który cieszy się rosnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że ofert takich pożyczek jest bardzo dużo. Problem w tym, że nie wszystkie są do końca opłacalne i bezpieczne.

Czym jest pożyczka na dowód i dlaczego jest tak popularna?

Pożyczka przez internet to produkt, który umożliwia szybkie i łatwe otrzymanie pieniędzy bez zbędnych formalności. Warunki, jakie należy spełnić są znacznie łagodniejsze niż te, których wymaga bank podczas ubiegania się o kredyt. Złożenie wniosku o taką pożyczkę odbywa się przez stronę internetową instytucji pozabankowej. Wystarczy wypełnić specjalny formularz i czekać na decyzję firmy, którą najczęściej otrzymuje się po kilkunastu minutach. W przypadku większości firm pieniądze trafiają na konta klientów jeszcze tego samego dnia.

Cały proces odbywa się przez internet. Zalety szybkich pożyczek sprawiają, że jest to produkt, który staje się coraz bardziej popularny, dlatego też oferta cały czas rośnie. Przed wyborem konkretnej firmy warto zajrzeć na strony zawierające rankingi najlepszych pożyczek pozabankowych. Dzięki nim można wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Szukasz bezpiecznej pożyczki online? Sprawdź ofertę na https://www.extraportfel.pl/.

Wypełnianie wniosku – uwaga na oszustów

Niestety w internecie oprócz uczciwych pożyczkodawców można spotkać także oszustów, którym zależy wyłącznie na wyłudzeniu danych osobowych. Właśnie dlatego należy ostrożnie i powoli wybierać firmę, której przekaże się swoje dane w celu otrzymania pożyczki. Najważniejsze jest sprawdzenie, czy strona posiada certyfikat SSL, który potwierdza szyfrowanie połączenia. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na to, czy w pasku adresu strony znajduje się symbol kłódki. Jeśli jej nie ma, istnieje ryzyko przechwycenia danych.

Warto też dokładnie przyglądać się adresom stron, ponieważ oszuści tworzą witryny o bardzo podobnych adresach czyhając na nieuwagę użytkowników. Osoba, która wpadnie w taką pułapkę oczywiście nie otrzyma żadnej odpowiedzi od pożyczkodawcy, a może nawet paść ofiarą wyłudzenia pieniędzy. Jeśli nie ma się pewności, że odwiedzana strona jest bezpieczna, lepiej jak najszybciej ją opuścić.

Jak bezpiecznie złożyć wniosek o pożyczkę?

Pożyczka online to produkt, który można otrzymać w bardzo łatwy i szybki sposób. Należy jednak kierować się pewnymi zasadami, aby cały proces przebiegł bezpiecznie i prawidłowo. Wniosek zawsze powinno się składać na własnym urządzeniu, a nie w kawiarenkach internetowych czy innym miejscu.

Ważne jest również to, aby sprzęt był wolny od wirusów. Jakiekolwiek formularze wymagające podania danych innych niż zwykle są potrzebne do otrzymania pożyczki (imię, nazwisko, adres, PESEL, nr konta bankowego, nr i seria dowodu, nr telefonu, adres e-mail i ewentualnie wysokość dochodów) powinny wzbudzać podejrzenia. W żadnym wypadku nie wolno podawać haseł do bankowości internetowej oraz innych serwisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj