Sieć, która już od 10 lat działa niezawodnie, krótki czas realizacji transakcji, niewysoka prowizja i pełna anonimowość: oto jedne z najczęściej wymienianych zalet obsługi kryptowalut, spośród których Bitcoin jest chyba najpopularniejszą. Obecnie pierwsze kroki w świecie transakcji walutami cyfrowymi są tak proste, jak korzystanie z usług bankowych online, a metod pozyskania pierwszych Bitcoinów – wiele. Jeśli i Ty chciałbyś rozpocząć przygodę w kopalni kryptowalut, zostań z nami i zdobądź niezbędną wiedzę o najpopularniejszej walucie wirtualnej.

Zakup pierwszych Bitcoinów

Jeśli zakup pierwszych Bitcoinów wydaje Ci się skomplikowany – wyprowadzamy z błędu. Na początek potrzebna jest jedynie karta płatnicza, dowód osobisty, numer telefonu i adres e-mailowy: będziesz ich potrzebował, aby można było zweryfikować Twoją tożsamość i umożliwić Ci założenie konta na „platformie” pozwalającej kupić Bitcoiny (Czemu jest to potrzebne? Regulują to obecne przepisy przeciwdziałające praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu). Pierwsze zdeponowane przez Ciebie środki zostaną wymienione na kryptowalutę.

Jeśli chodzi o miejsce, w którym zakupisz pierwsze coiny, do wyboru masz kilka możliwości: założenie konta w kantorze internetowym Bitcoin (gdzie transakcja przebiega podobnie jak w standardowych kantorach wymiany walut online), rejestrację na jednej z licznych giełd kryptowalutowych albo skorzystanie z portfela kryptowalutowego na telefon. Niezależnie od wyboru, z reguły sama rejestracja jest podobna i zajmuje kilka minut.

Bitcoin a bezpieczeństwo

Obracanie walutą cyfrową jest bezpieczne, o ile samemu przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Istnieje kilka tysięcy kryptowalut, mnóstwo giełd kryptowalutowych, portfeli i kantorów Bitcoin, – mówi nasz rozmówca, który na co dzień pracuje z walutami „standardowymi”, pracownik wrocławskiego Kantoru CENTspośród których należy wybrać dostawcę cieszącego się dobrą opinią. Podobnie, jak przed założeniem konta w banku sprawdzamy opinie klientów o poszczególnych placówkach, tak i tu należy wcześniej sprawdzić, co piszą o konkretnym dostawcy inni użytkownicy. Dotyczy to zresztą każdej wirtualnej platformy, za pośrednictwem której chcemy obracać naszą gotówką, także internetowych kantorów, w których można np. kupić dolary czy euro.

Istotnie – rynek aktywów cyfrowych daje użytkownikom wiele wolności, warto jednak pamiętać, że daje ją także wielu nieuczciwym podmiotom. Odpowiedzialność i rozsądek to podstawy, którymi powinieneś się kierować, rozpoczynając przygodę z kryptowalutami.

Ponadto kupując Bitcoiny trzeba być świadomym tego, że po dokonaniu transakcji – w przeciwieństwie do płatności tradycyjnych – nie ma możliwości otrzymania zwrotu środków. Dlatego każdorazowo, przesyłając środki, należy się upewnić, że adres portfela został skopiowany poprawnie i unikać wykonywania przelewów do nieznanych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj