Skuteczna reklama to jeden z najważniejszych czynników decydujących o rozpoznawalności firmy. Nie dziwi więc fakt, że właściciele inwestują w nią duże nakłady finansowe, zależy im bowiem na tym, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. I choć w dobie Internetu wiele osób decyduje się jedynie na wirtualne źródła reklamy, formy tradycyjne w dalszym ciągu są popularne i niezbędne, aby poszerzyć grono klientów. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się banery reklamowe. Dowiedz się, gdzie je umieścić.

Co wpływa na popularność banerów reklamowych?

Baner to wielkoformatowa reklama, której powierzchnia może zajmować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja w banery reklamowe to sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Ich rzucający się w oczy rozmiar i umieszczenie w widocznych miejscach, którymi przechodzą setki, a nawet tysiące osób, pozwalają na zwiększenie rozpoznawalność firmy i zyskanie szerokiego grona klientów. Jest to ponadto inwestycja na lata. Choć koszty wykonania banera w porównaniu z innymi typami reklamy są dość wysokie, szybko się jednak zwracają.

Dzięki temu, że do ich produkcji używa się mocnych materiałów plandekowych i PCV, są odporne na śnieg, deszcz czy rozdarcie i przez długi czas zachowują niezmienioną formę. Możliwość stworzenia banerów o dowolnej wielkości sprawia, że łatwo je dostosować do konkretnych potrzeb i zaprojektować tak, aby były dobrze widoczne. Warto pamiętać również o tym, że skuteczność reklamy umieszczonej na banerze zależy od zawartych na nim treści, a także od projektu graficznego. Chwytliwe hasło lub grafika, które zwrócą uwagę przechodniów to pierwszy krok do sukcesu i skuteczności działań reklamowych.

Najlepsze miejsca do umieszczenia banerów reklamowych

Aby baner reklamowy był dobrym nośnikiem reklamy, musi zostać umieszczony w miejscu, w którym zobaczy go jak najwięcej osób. W centrach dużych miast niemalże na każdym budynku widnieją liczne banery. Jest to niewątpliwie doskonałe miejsce na tego typu reklamę, ponieważ każdego dnia widzi ją kilkadziesiąt tysięcy osób. Pasażerowie czekający na tramwaj, piesi czy stojący w korkach kierowcy – wszyscy z pewnością zwrócą uwagę na tak dużą reklamę.

O to, gdzie jeszcze warto umieścić banery reklamowe, zapytaliśmy przedstawiciela drukarni Designer ze Szczecina.

Równie dobrym miejscem na umieszczenie banerów reklamowych są specjalne stelaże znajdujące się przy drogach. Być może wielu kierowców minęłoby je bez zastanowienia, gdyby nie fakt, że są często jedynym sposobem na zabicie czasu podczas oczekiwania w korku. Reklama mijana codzienne wpisze się w pamięć, zwiększając rozpoznawalność marki. Coraz popularniejsze jest także umieszczanie banerów na specjalnie przystosowanych do tego zadania samochodach. Jeżdżą one po mieście, dzięki czemu docierają do wielu odbiorców w różnych miejscach. Dość często towarzyszą im komunikaty dźwiękowe, które jeszcze bardziej przyciągają uwagę.

Podsumowując, banery to wielkoformatowa reklama, która może znacznie zwiększyć rozpoznawalność marki i sprawić, że firma zyska nowych klientów. Z pewnością warto więc zadbać o to, aby umieścić je w miejscu, w którym będzie miało ją okazję zobaczyć jak najwięcej osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj