Podczas rezerwowania miejsca w hotelu na pewno spotkałeś się z pojęciem doby hotelowej. To czas, w którym można przebywać w hotelu, płacąc za jedną noc. Jej dokładny zakres różni się w zależności od wybranego obiektu. Na ogół jednak definicja doby hotelowej jest taka sama, niezależnie od miejsca noclegowego. Co można rozumieć pod tym pojęciem? Ile dokładnie trwa doba hotelowa?

Czym jest doba hotelowa?

Doba hotelowa nie jest tym, czym zwykła doba. Nie trwa ona 24 godzin. Różni się w zależności od wybranego miejsca na nocleg. Każdy hotel może bowiem samodzielnie ustalić godziny jej obowiązywania. Doba hotelowa to nic innego, jak czas, na który jest udostępniany pokój. Rozpoczyna się ona od momentu, gdy gość może odebrać klucze i wprowadzić się do apartamentu. Kończy się natomiast o godzinie, do której trzeba opuścić pokój.

Przed rozpoczęciem doby hotelowej gość nie otrzyma kluczy. Jeśli jednak przekroczy on czas, musi liczyć się z ponagleniami, a także ewentualnymi karami, w zależności od regulaminu wewnętrznego konkretnego obiektu. Czasami istnieje opcja wydłużenia doby hotelowej, za dodatkową opłatą. Jest to jednak udogodnienie oferowane tylko przez niektóre obiekty. Jeśli wybierasz się do takiego miejsca, jak np. Hotel Orle w Gdańsku, warto sprawdzić szczegóły dotyczące doby hotelowej odpowiednio wcześnie. Dzięki temu unikniesz czekania przed otrzymaniem kluczy.

Ile dokładnie trwa doba hotelowa?

Doba hotelowa może mieć różny zakres. Każdy obiekt, w tym także hotel z basenem przy plaży, ma własny regulamin. Najczęściej doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy o 12:00 następnego dnia. W ten sposób właściciele obiektu mają czas na posprzątanie pokoju przed przyjazdem kolejnych gości. Jest to niezwykle istotne, bez względu na standard hotelu. Wymeldowanie się odpowiednio wcześnie pozwala na uniknięcie sytuacji, w której kolejni gości obiektu będą musieli czekać na możliwość zameldowania się w pokoju. Zwykle przerwa pomiędzy dobami hotelowymi trwa około 2 godzin, ale zdarzają się także sytuacje, w których wynosi ona 4 godziny.

Doba hotelowa nie powinna trwać krócej niż 20 godzin. Zdarzają się jednak obiekty, w których trwa ona krócej, zaczynając się np. o godzinie 16:00 czy 17:00. Kiedy indziej granicą do wymeldowania jest godzina 10:00. Z tego powodu przed zarezerwowaniem noclegu w danym miejscu konieczne jest sprawdzenie, jak prezentuje się w nim doba hotelowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here