Marihuana to roślina, o której legalność lub prohibicję spierają się różne środowiska. Na dzień dzisiejszy marihuana jest w Polsce uznawana za substancję nielegalną. Mimo to powstaje wiele sklepów sprzedających produkty konopne, a nawet nasiona samej marihuany. Czy taka działalność jest legalna i czy można bez ryzyka posiadać nasiona w domu?

Czym są nasiona konopi?

Nasiona marihuany pozyskiwane są z jej roślin. Jeśli żeński krzew konopi nie zostanie zapylony przez męski, roślina zakwitnie, a z jej kwiatów będzie można pozyskać susz. W przypadku gdy dojdzie do zapylenia, roślina wyprodukuje nasiona, a następnie przekwitnie. Wówczas nasiona będą dojrzałe. Takie pestki krzaku konopi można wykorzystać do sadzenia kolejnych roślin. Są jednak kraje, w których sadzenie, posiadanie i używanie wyrobów o wysokim poziomie THC jest zabronione. Tak jest w Polsce. Jak to możliwe, że mimo surowego prawa konopnego, istnieją sklepy z nasionami marihuany?

Kupowanie oraz posiadanie nasion marihuany jest w Polsce w pełni legalne. Dojrzałe pestki konopi stały się pożądanym towarem nabywanym w celach kolekcjonerskich. Brzmi jak przekręt? To mylne wrażenie. Nasiona marihuany mają ogromny potencjał kolekcjonerski ze względu na wielość odmian i ich różnorodność. Zebranie wszystkich graniczy z cudem, ale proces może sprawić ogromną frajdę. Konopie dzielą się na wiele rodzajów. Istnieje na przykład podział na nasiona feminizowane, automatyczne i półautomatyczne. Można je klasyfikować na różne sposoby, dlatego ich zbieranie może okazać się dla wielu osób pasjonującym zajęciem!

Nasiona konopi a prawo

Zapytaliśmy pracowników sklepu internetowego Pan Pestka – jak to możliwe, że nasiona marihuany są legalne? Odpowiadają: Niektórzy uważają to za lukę prawną, aczkolwiek za słusznością ich legalności przemawia wiele racjonalnych argumentów. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce z dnia 29 lipca 2005 r. nie uznaje nasion konopi za narkotyk i nie jest tożsama z uważaną według polskiego prawa za narkotyk – marihuaną. By z nasiona wyrósł zakazany krzew, potrzeba odpowiednich warunków, zaangażowania oraz czasu. Same nasiona nie posiadają charakterystycznego zapachu, ani głównej substancji czynnej konopi indyjskich – THC. Co prawda, młode rośliny marihuany również nie nadają się do pozyskiwania kwiatów z THC, mimo to przestępstwem jest już samo posiadanie kiełkującego nasiona.

Nasiona konopi nie są obłożone zbyt wieloma obostrzeniami. Oprócz zakazu zasiewu obowiązuje przepis, że nasiona kupować i posiadać mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Niektórzy sceptycy stawiają pytanie: jeśli nasiona sprzedawane są w celach kolekcjonerskich, to po co rozległy opis produktu na temat jego działania po zażyciu? Odpowiedź jest prosta: wyczerpujący opis działania to element składowy pełnej, fachowej specyfikacji nasiona i służy celom edukacyjnym oraz informacyjnym. Kolekcjonerzy powinni zaopatrywać się w sklepach, które zapewniają prawidłowo i szczegółowo sklasyfikowane nasiona konopi, by mieć pewność, że ich kolekcja jest autentyczna i wartościowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj