Pierścionek to piękny element biżuterii, dlatego tak wiele kobiet decyduje się na jego noszenie. Zakup tego wyrobu nie jest jednak tak prosty, jak kupno łańcuszka czy bransoletki. Trudność stanowi dobranie właściwego rozmiaru. Niektóre rodzaje biżuterii można samodzielnie zmniejszać lub powiększać, natomiast pierścionek ma określoną średnicę, która powinna pasować do obwodu palca. W artykule podpowiadamy, jak dobrać jego właściwy rozmiar.

Decydując się na zakup pierścionka online, powinnaś sobie zdawać sprawę, że będziesz musiała sama dobrać jego rozmiar. Może wydawać się to skomplikowane, ale korzystając z naszych wskazówek, na pewno sobie z tym poradzisz. Duże trudniejsze zadanie mają panowie, którzy w tajemnicy przed swoją ukochaną chcą jej kupić pierścionek. Nie jest to niewykonalne, wystarczy jedynie być cierpliwym, sprytnym i przede wszystkim dokładnym. Bardzo istotne jest precyzyjne zmierzenie obwodu palca, ponieważ pomylenie się o kilka milimetrów może spowodować, że biżuteria nie będzie pasowała. Noszenie niewłaściwie dobranego pierścionka wywołuje dyskomfort i istnieje ryzyko, że zostanie on zgubiony. Z tego powodu tak ważne jest dokładne zmierzenie obwodu palca, aby dobrać odpowiedni rozmiar biżuterii.

W jaki sposób zmierzyć obwód palca?

Mierzenia pierścionków należy dokonywać z wewnętrznej strony, ponieważ różnią się one pod względem grubości. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę: Nie bez znaczenia jest pora dnia oraz temperatura, kiedy mierzony jest obwód palca. Okazuje się bowiem, że te czynniki mają wpływ na wynik. Aby pomiar był dokładny, powinien być wykonany podczas umiarkowanej temperatury. Najlepszą porą dnia do tego jest wieczór, ponieważ wtedy palce najczęściej mają naturalny rozmiar.

Najprostszym sposobem na zmierzenie obwodu palca jest posłużenie się tasiemką, nitką bądź sznurkiem. Za pomocą tych przedmiotów możesz owinąć swój palec w miejscu, w którym będzie się znajdował pierścionek, czyli pod kostką. Otrzymany wynik przekaż do sklepu jubilerskiego, a pracownicy dopasują odpowiedni rozmiar biżuterii. Kolejnym sposobem na dopasowanie pierścionka jest zmierzenie palca suwmiarką. Podczas tego należy być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ zbyt mocne dociśnięcie palca skutkuje nieprawidłowym wynikiem. Możesz również zmierzyć pierścionek, który nosiłaś do tej pory i na jego podstawie sprawdzić rozmiar idealnej biżuterii dla Ciebie.

Jak już wspomnieliśmy, duże trudniejsze zadanie mają mężczyźni, jeśli poszukują odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej. Kupienie go w tajemnicy może stanowić wyzwanie, ponieważ należy wybrać jego rozmiar. Aby poznać obwód palca dziewczyny, możesz spróbować go zmierzyć, gdy będzie spała. Dobrym pomysłem jest również przymierzenie noszonego przez nią pierścionka i sprawdzenie, do którego miejsca na Twoim palcu udało się go założyć. Następnie zmierz swój palec w tym miejscu i na podstawie tego wyniku kup pierścionek. Na szczęście wiele sklepów jubilerskich działających online oferuje możliwość wymiany biżuterii, jeśli jej rozmiar okaże się niewłaściwy. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z tej opcji w razie pomyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj