Przy wyborze lokalizacji przyszłego mieszkania kupujący nieruchomości biorą pod uwagę wiele kwestii. Jakich? Gdzie warto kupić mieszkanie w stolicy Wielkopolski, czyli w Poznaniu?

Czynniki wyboru mieszkania

Kupując mieszkanie, klienci sprawdzają wiele kwestii, jakie są z nim związane. Chodzi tu o powierzchnię, usytuowanie w bloku czy apartamentowcu i oczywiście cenę. Oprócz tego ważna jest lokalizacja i bliskość wielu obiektów infrastrukturalnych. Między innymi obiektem zainteresowania kupujących jest ułatwiony dojazd do centrum, dobrze rozbudowana infrastruktura, czy bliskość terenów do rekreacji dla całej rodziny. Jak pod kątem tych różnych czynników wypadają poszczególne dzielnice Poznania?

Dobra komunikacja z centrum

Wielu kupujących nie chce mieszkać w centrum tak dużego miasta, jak Poznań, ale chce mieć blisko do niego. Rozwiązaniem jest wybór mieszkania w dzielnicy dobrze skomunikowanej ze śródmieściem. W Poznaniu najlepsze połączenie z centrum ma dzielnica Stare Miasto, ale tam nie ma właściwie mieszkań z rynku pierwotnego.

Innym, równie dobrym wyborem są dzielnice Winograd i Piątkowa, ponieważ dociera tam PST – Poznański Szybki Tramwaj. Jego linia ma 8 km długości i pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, bez konieczności stania w korkach.

Bliskość terenów rekreacyjnych

Polacy upodobali sobie sport, a najlepiej uprawiać go na terenach zielonych. W Poznaniu jest ich wiele, m.in. w dzielnicy willowej Sołacz, gdzie znajduje się Park Sołacki. Stanowi on pas zieleni pomiędzy ul. Małopolską i Litewską. Liczy 15 ha i trudno się tam nudzić.

Równie atrakcyjne pod względem terenów zielonych, rekreacyjnych są Naramowice w Poznaniu, w sąsiedztwie Starego Miasta. To tutaj również deweloper red-co.net buduje swoje trzy budynki mieszkalne pod adresem Karpia 22. W dzielnicy Naramowice znajduje się torfowiskowy rezerwat przyrody Żurawiec, graniczący też z Pątkowym – popularnym wśród poznaniaków miejscem spacerów.

Atrakcyjne pod względem krajobrazowym są okolice Jeziora Maltańskiego, czyli tzw. dzielnica Malta, gdzie mieszkańcy wypoczywają w piękne letnie czy wiosenne dni. To także centrum sportów wodnych, a w pobliżu działa zespól basenów i saun – Termy Maltańskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj