Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Pomimo, że wiele osób do samego końca nie wie wjaki sposób będzie go spędzać jedno jest pewne – dobry szampan to „must have” podczaskażdej sylwestrowej zabawy.

Jakiego szampana na Sylwestra kupić?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Pomimo, że wiele osób do samego końca nie wie w jaki sposób będzie go spędzać jedno jest pewne – dobry szampan to „must have” podczas każdej sylwestrowej zabawy. Jakiego szampana wybrać? I czy na pewno będzie to prawdziwy szampan?

Warto zacząć od tego, że oryginalny i prawdziwy szampan pochodzący z Szampanii jest naprawdę bardzo drogi. Aby jednak nie odmawiać sobie słynnych bąbelków, które jak wiadomo są najlepszym pomysłem na uczczenie ważnych okazji stosuje się tak zwane zamienniki w postaci wina musującego. Tutaj warto zaznaczyć, że każdy szampan jest winem musującym, ale nie każde wino musujące jest szampanem. Różnica polega na odmianie samych gron i sposobie winifikacji. To te dwa główne elementy czynią szampana towarem bardziej ekskluzywnym. Nie ma się co obawiać. Poniżej podamy kilka ciekawych zamienników, które w smaku będą bardzo podobne. Można śmiało stwierdzić że dla „zwykłego konsumenta” który nie jest żadnym smakoszem win będą wręcz identyczne, doskonałe.

Przez kilka lat na imprezę sylwestrową jako szampana kupowało się słynne Dorato. Można było je dostać w każdym sklepie monopolowym i supermarkecie. Super ceny oraz usytuowanie przy fajerwerkach, a nawet przy samych kasach nie pozwalało zapomnieć o gwoździu programu każdego sylwestra – szampanie. I tak przez lata wielu Polaków wybierało właśnie ten konkretny rodzaj. Z biegiem czasu, kiedy wino stało się u nas bardzo popularne coraz częściej rodacy zaczynają kombinować i próbować wielu innych smaków. Nie trzeba chyba powtarzać, że dobre wino musujące niekoniecznie jest drogie, a na pewno nie aż tak jak mogłoby się wydawać.

Jakiego szampana wybrać?

Przeglądając ofertę wielu sklepów internetowych najlepszą z nich posiadał sklep wina Zielone Butelki. Można znaleźć w nim wiele ciekawych propozycji win musujących w przystępnych cenach. Jest to granica od 25zł do nawet 175zł. Ale spokojnie, większość opcji plasuj się w okolicy 50zł. Najtańsza propozycja to bardzo dobra butelka Vignuolo, Puglia Tinto. Najdroższy w dziale win musujących jest Champagne Elegance Extra Brut, Vincent Couche, Bio – Dynamie z rocznika 2012.

Warto jeszcze dodać, że wino musujące nie nadaje się wyłącznie na sylwestra. Jest to dobry sposób na uczczenie różnych ważnych okazji takich jak urodziny, rocznice, zdania egzaminów zakończenie studiów, awans w pracy czy inne ważne sukcesy. Coraz częściej sięga się po nie również bez żadnych szczególnych okazji, do obiadów lub jako aperitif przed posiłkiem. To świetna opcja na upalne dni i gorące wieczory w środku lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj