W salonie najczęściej wydzielamy strefę służącą rozrywce. Ustawiamy sofę, fotele i stolik kawowy, a na przeciwległej ścianie zawieszamy duży telewizor. Wspólnie z rodziną lub znajomymi oglądamy filmy, gramy, słuchamy muzyki. Aby ta część była zarówno funkcjonalna, jak i ciekawa pod względem estetyki, potrzebujemy oświetlenia. Sofa i lampa podłogowa to duet idealny! Połączenie estetyki, funkcjonalności oraz klimatu tej części salonu. Jakiego rodzaju konstrukcja sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie w części przeznaczonej do rozrywki

Podczas wspólnego oglądania filmu, słuchania muzyki lub grania nie potrzebujemy maksymalnie rozświetlonego pomieszczenia. Przyda się za to subtelne światło, które zagwarantuje przyjemną dla oka poświatę. Zapewni jasność na pożądanym poziomie, a do tego odpowiedni klimat.

Światło w tej części i podczas relaksu, oddawania się rozrywce, ma za zadanie sprzyjać odpoczynkowi. To ono zadecyduje o atmosferze w wyznaczonej strefie. Kiedy trzeba, sprawi, że będzie tu przytulnie, a nawet romantycznie. Wybór lampy ma więc kolosalne znaczenie. Po odpowiednie modele warto się udać do sklepu https://lampy.it/.

Lampa podłogowa – funkcjonalnie i klimatycznie

W strefie wypoczynkowej przeznaczonej do relaksu i rozrywki sprawdzi się doskonale lampa podłogowa. W zależności od jej konstrukcji możliwe będzie nie tylko oglądanie filmu, ale i oddawanie się wspólnym grom, samotnemu czytaniu ulubionej powieści bądź relaksowaniu się przy dźwiękach muzyki.

Jaką konstrukcję wybrać? W przestronnym salonie, w którym zagości elegancka sofa, np. z oferty iHome24.pl, fajnie będzie się prezentować sporych rozmiarów lampa podłogowa, z kloszem umieszczonym na wysięgniku. Taki typ lampy zagwarantuje funkcjonalne oświetlenie całej strefy wypoczynkowej z jednoczesnym klimatem tej części salonu.

Jeśli domownicy stawiają na rozmaite formy rozrywki, w tym wspólne gry planszowe lub czytanie książek, ich oczekiwania spełni lampa podłogowa z więcej niż jednym źródłem światła. To główne, zwykle skierowane ku górze, zapewni rozświetlenie całej strefy. Drugie, umieszczone na elastycznym ramieniu będzie spełniało rolę oświetlenia zadaniowego, co idealnie się sprawdzi podczas czytania wybranej lektury.

Designerska lampa podłogowa – dekoracyjność na pierwszym miejscu

W strefie rozrywki, w której zagościł duży telewizor, możemy oddawać się wspólnemu oglądaniu filmów i ulubionych programów. Jeśli tylko w tym celu wykorzystujemy tę część salonu, oświetlenie w pierwszej kolejności będzie miało zadanie budować przyjemną atmosferę, a także ozdabiać strefę rozrywki. Funkcjonalność przestanie być priorytetem.

W takich przypadkach można postawić na najbardziej designerskie lampy podłogowe. Modele, które oferują mnogość punktów świetlnych, konstrukcje kompletnie niepodobne do klasycznych wykonań, a także nowoczesne i futurystyczne kształty.

Strefa wypoczynku musi być doskonała! Jeśli szukamy sprawdzonych połączeń, funkcjonalnych i dekoracyjnych rozwiązań, postawmy na połączenie sofy i lampy podłogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj