Konta bankowe to w dzisiejszych czasach rzecz bardzo powszechna. Z tego produktu finansowego korzystają osoby w różnym wieku, zarówno młodsze, jak i starsze. Jednak dla części konsumentów założenie konta bankowego przypada na czas studiów. To właśnie wtedy młody człowiek zaczyna samodzielne życie i zarządzanie własnymi finansami często staje się priorytetem. Zatem jak wybrać konto dla studenta? Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o to, w jakim banku prowadzić rachunek? Jeśli interesuje cię konto dla młodych, zapraszamy do lektury naszego tekstu. W artykule wyjaśniamy wszystkie wątpliwości związane z kontami bankowymi dla studentów. 

 1. Konto studenckie – dlaczego warto je założyć? 
 2. Konta studenckie – ranking 
 3. Konto bankowe – co jest najważniejsze?  

Konto studenckie – dlaczego warto je założyć? 

Dlaczego warto założyć konto dla studentów? Przygotowaliśmy kilka argumentów, które mogą cię przekonać, jeśli masz jeszcze wątpliwości. 

1. Wygoda – obecnie większość transakcji realizowanych jest online i nie zapowiada się, żeby ta tendencja miała w najbliższym czasie ulec zmianie. Wręcz przeciwnie – internetowe transakcje wypierają skutecznie te gotówkowe. 

2. Bezpieczeństwo – ulokowanie pieniędzy na koncie bankowym zwiększa ich bezpieczeństwo. Warto tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, żeby ustrzec się przed oszustwami internetowymi. Jeśli niepokoisz się zgubieniem karty, możesz korzystać jedynie z Blika. W razie awaryjnej sytuacji karty natychmiastowo można zastrzec, poprzez mobilną aplikację lub infolinię. 

3. Większa kontrola nad wydatkami – dzięki temu, że na koncie dokładnie możemy analizować swoje wydatki, zwiększa się kontrola, a zakupy są bardziej świadome. 

Konta studenckie – ranking 

Jeśli zastanawiasz się, jakie konto studenckie wybrać, sprawdź ranking, na przykład na stronie https://cleverprofit.pl/ranking-kont-studenckich/. Dowiesz się tam, ile kosztuje prowadzenie konta, a także czy konto można założyć online, czy tylko w placówce banku. Ranking kont bankowych dla studentów pokazuje w jasny i czytelny sposób, który bank ma najlepszą ofertę skierowaną do tej grupy odbiorców. 

Konto bankowe – co jest najważniejsze

Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o wybór konta bankowego dla studentów? Wybraliśmy następujące parametry, które znajdziesz także w rankingu kont studenckich: 

 • miesięczna opłata za korzystanie z karty płatniczej, 
 • opłata za prowadzenie rachunku, 
 • dostępne płatności mobilne, na przykład Google Pay, Apple Pay,
 • darmowe przelewy natychmiastowe, 
 • konto walutowe, 
 • oferta z kartą debetową, 
 • dostępne konto oszczędnościowe, 
 • bonusy za założenie konta. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj