Bramy wjazdowe panelowe – przesuwne czy rozwierne?

Bramy wjazdowe to bardzo ważne elementy ogrodzeń. Powinny być tak dobierane, aby zapewnić komfort i jednocześnie maksymalny poziom bezpieczeństwa przy opuszczaniu posesji. Do tego trzeba zdecydować, czy wybrać bramę przesuwną, czy rozwierną.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe. Wynika to z faktu, że takie systemy ogrodzeniowe są trwałe, tanie, doskonale pasują do posesji prywatnych i terenów przemysłowych, a przede wszystkim są łatwe w montażu. Na rynku można znaleźć wielu producentów, którzy specjalizują się w ogrodzeniach panelowych (np. firma Mati-Met). Jeśli montowane są tego typu ogrodzenia, to oczywiście wymagane są jeszcze bramy wjazdowe panelowe. Jednym z dylematów przy wyborze takiej bramy jest kwestia, czy na danej posesji lepiej sprawdzi się model przesuwny, czy rozwierny. Każde z tych rozwiązań ma wady i zalety, które przybliżamy w dalszej części artykułu.

Bramy wjazdowe panelowe przesuwne

Najpierw przyjrzymy się bramom przesuwnym, bo coraz więcej inwestorów chętnie je montuje na swoich posesjach. Nic dziwnego, to bardzo wygodne rozwiązanie. Bardzo łatwo się otwiera taką bramę. Istotne jest także to, że bramy wjazdowe panelowe przesuwne mogą mieć tak naprawdę dowolną szerokość i do tego nie ograniczają miejsca na podjeździe po otwarciu. Nie trzeba również martwić się, że zamknie ją wiatr. Należy jednak pamiętać, że taka brama wymaga dużej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia. Ponadto zamontowanie bramy przesuwnej na szynie wymaga jej regularnego czyszczenia, szczególnie zimą. W takim razie może brama rozwierna?

Bramy wjazdowe panelowe rozwierne

W przypadku wąskiej posesji najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie bramy wjazdowej panelowej rozwiernej. Najlepiej dwuskrzydłowej, jeśli to możliwe, bo pozwala uzyskać dość szeroki przejazd. Należy podkreślić, że bramy rozwierne charakteryzują się zdecydowanie wyższą estetyką niż przesuwne, a brama to przecież wizytówka posesji. Warto o tym pamiętać. Niestety, dużą wadą takiej bramy jest fakt, że zajmuje ona dużo miejsca na podjeździe po otwarciu. W przypadku małej posesji to może być poważny problem. Brama rozwierna wymaga także regularnego odśnieżania podjazdu. Bez tego jej otwarcie będzie trudne lub nawet niemożliwe przy bardzo intensywnych opadach śniegu. Należy także pamiętać, że taka brama jest trudniejsza w otwieraniu i nie może być szersza niż 6 metrów, jeśli jej skrzydła mają być stabilne.

Bramy wjazdowe panelowe to nieodłączny element ogrodzeń panelowych i wizytówka posesji. Aby jednak taka brama była rzeczywiście funkcjonalna, trzeba dobrze się zastanowić, czy lepiej w danej sytuacji wybrać model przesuwny, czy rozwierny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj