Domy szkieletowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Swój początek miały one na początku XX wieku. W porównaniu z tradycyjną technologią bazującą na masywnym murze taka konstrukcja ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Dlaczego warto rozważyć budowę domu szkieletowego?

Otóż domy szkieletowe oparte są na drewnianej konstrukcji nośnej budynku. Dlatego też można je zbudować znacznie szybciej, niż domy z innych materiałów. Oprócz tego są one proste w utrzymaniu oraz ich ceny nie są wygórowane. Domy szkieletowy wykonywane są wyłącznie z ekologicznych materiałów, które są przyjazne dla swoich mieszkańców. Nawet dla osób, które są alergikami.

Należy także zaznaczyć, iż domy takie są niesamowicie trwałe. Ich mieszkańcy nie muszą się więc martwić, że za 10, bądź 15 lat będą musieli rozglądać się za nowym miejscem do życia. Wiele firm wyspecjalizowanych w budownictwie szkieletowym posiada w swojej ofercie gotowe projekty domów. Jeżeli ktoś będzie miał własną wizję domu, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamówić dedykowany projekt u architekta specjalizującego się w domach szkieletowych. Budowa domu szkieletowego przypomina układanie klocków. Elementy domu powstają w fabryce a dopiero na miejscu są one składane. Nie ma również się przejmować tym, że podczas ewentualnej wichury taki dom nie wytrzyma. Są to domu stabilne w swojej konstrukcji. Więcej przydatnych informacji szukaj na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.

Jaki jest koszt budowy domu szkieletowego?

Koszt budowy domu szkieletowego uzależniony jest od metrażu. Dla przykładu końcowy koszt domu w stanie surowym może wynieść około od 100.000-200.000 złotych. Z kolei finalny koszt budowy w stanie deweloperskim może wynieść około od 150.000-300.000 złotych. W tym drugim przypadku należy wliczyć w koszt między innymi doprowadzenia klimatyzacji, ogrzewania, a także wykończenia takiego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj