Znalezienie idealnego zawodu i obranie ścieżki kariery nie jest łatwe w czasach, w których do dyspozycji mamy mnóstwo możliwości. Doradca zawodowy może pomóc nam dokonać słusznego wyboru.

Doradca zawodowy – kto to jest?

Doradca zawodowy to specjalista posiadający rozbudowaną wiedzę z zakresu psychologii, human resources, prezencji i mowy ciała. To także osoba o wysokiej sprawności komunikacyjnej, obdarzona olbrzymią empatią, która ułatwia jej szybkie nawiązywanie relacji z klientami zgłaszającymi się po pomoc. Ze względu na swoje wszechstronne doświadczenie i wiedzę na temat aktualnych trendów na rynku pracy jest w stanie wspomóc i wesprzeć osoby borykające się z kłopotami decyzyjnymi i pomaga prawidłowo dokonać wyborów, które mogą zaważyć na całym ich życiu.

Kiedy warto odwiedzić doradcę zawodowego?

Wbrew pozorom, grupa osób, które mogą skorzystać z poradnictwa zawodowego jest bardzo szeroka. Po pierwsze zalicza się do niej nastolatków i studentów, jak również absolwentów różnych kierunków szkół wyższych. Stawianie pierwszych kroków na ścieżce kariery nigdy nie jest proste – spotkanie z doradcą może pomóc nie tylko obrać kierunek, ale także w merytoryczny sposób przygotować się do ważnej rozmowy kwalifikacyjnej czy stworzyć swoje pierwsze CV i list motywacyjny.

Ze spotkania z doradcą z pewnością wiele wyniosą również te osoby, które od dłuższego czasu poszukują pracy, jednak mimo nieustających wysiłków jeszcze jej nie znalazły. W takim przypadku doradca pomoże przeanalizować powody, dla których tak się dzieje – być może jest to kwestia związana z brakiem umiejętności w kontekście prezentacji własnych umiejętności, nieodpowiednio przygotowane CV czy potrzeba zdobycia dodatkowych kompetencji.

Poradnictwo zawodowe kierowane jest także do osób, które pomimo dłuższej obecności na rynku pracy nie przepadają za wykonywanym przez siebie zawodem, odczuwają wypalenie i znużenie, albo ze względu na pracę miewają objawy depresyjno-lękowe.

Gdzie udać się do doradcy zawodowego?

Poradnictwo zawodowe prowadzone jest w większości renomowanych ośrodków terapeutyczno-psychologicznych, takich jak www.cplwowska.pl. Decydując się na wizytę w takiej placówce możemy mieć pewność, że nasza kariera ruszy do przodu, a czas spędzony z doradcą będzie efektywny i wartościowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj