Diety cud i magiczne specyfiki to jedynie mity, które zamiast pomóc w odchudzaniu, mogą nam zaszkodzić. Najlepsza dieta to dieta własna, która opiera się na produktach, których Twój organizm potrzebuje. Takie świadomie odżywianie sprawi, że zdrowe odchudzanie nie będzie męczarnią i nie stracisz motywacji. Poznaj zasady, którymi warto się kierować, jeśli chcesz w dobry sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i czuć się dobrze w swoim ciele.

Początki zdrowego odchudzania

Aby prawidłowo rozpocząć walkę z utratą wagi, zacznij od swojego nastawienia. Warto na początek zastanowić się, co jest Twoją motywacją i jaki cel chcesz osiągnąć. Zamiast skupiać się na liczbie kilogramów, lepiej jest pomyśleć jakie zdrowotne korzyści osiągniesz, zmieniając swoją dietę. Przeanalizuj to, jak na co dzień się odżywiasz i zacznij sukcesywnie rezygnować z niezdrowych nawyków np. słodkich przekąsek. Pamiętaj jednak, aby robić to małymi krokami.Przestawienie się z dnia na dzień na zupełnie inną dietę może poskutkować tym, że szybko wrócisz do przyzwyczajeń. Organizm potrzebuje trochę czasu, aby przystosować się np. do mniejszych ilości spożywanego cukru.

Jak zacząć zdrową dietę odchudzającą?

Żeby zdrowo się odchudzać, należy zmienić swój codzienny jadłospis. Warto przy tym skorzystać z pomocy dietetyków z portalu Poprawianie odżywiania. Świadoma dieta powinna bazować na warzywach, owocach i produktach nieprzetworzonych. Warto przy tym wybierać produkty roślinne oraz takie, które mają dużą zawartość błonnika. Natomiast zrezygnuj z dużej ilości soli i cukrów. Warto pamiętać, że najważniejsza w walce ze zbędnymi kilogramami, jest systematyczność. Wydaje się, że najlepiej jest spożywać 3 posiłki dziennie w odstępie ok. 5-6 godzin.

Ile litrów wody dziennie powinno się pić na diecie?

Pomiędzy posiłkami pamiętaj o piciu wody.Osoby dorosłe powinny spożywać ok. 1,5-2 litrów dziennie. Jest to niezbędna podstawa w zdrowym odchudzaniu. To dzięki wodzie w organizmie zachodzą potrzebne nam reakcje chemiczne i nasz mózg lepiej pracuje. Co więcej, dzięki temu oczyścisz się z toksyn i szybciej spalisz tłuszcz. Woda sprawia, że nie czujemy głodu pomiędzy posiłkami, ponieważ zmniejsza łaknienie.

Pamiętaj, że odpowiednio nawodnisz się tylko wtedy, kiedy będziesz spożywać czystą wodę. Soki i innego rodzaju napoje sprawiają, że jeszcze bardziej chce nam się pić. Mało tego często dostarczają organizmowi zbyt duże ilości cukru i innych szkodliwych substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj