Nieświadome oddawanie moczu, jak łatwo się domyślić, jest bardzo problematyczne. Dla osób zmagających się ze skutkami tej nieprzyjemnej dolegliwości oznacza ciągłą troskę o zapewnienie wystarczającej ochrony przed przeciekaniem. Im więcej oddawanego mimowolnie moczu, tym zadanie to staje się trudniejsze. Dlatego też w odpowiedzi na potrzeby wszystkich cierpiących na nietrzymanie moczu (NTM) o zaawansowanym stopniu powstały pieluchomajtki dla dorosłych. Czas poznać zakres ich skuteczność.

Co wyróżnia pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki bywają nazywane pampersami dla dorosłych. To bardzo trafne porównanie, bowiem swoim wyglądem bardzo przypominają te popularne produkty dla dzieci. Poza wielkością odróżnia je jednak od nich stopień chłonności. Pieluchomajtki dla dorosłych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby poradzić sobie z dużą ilością moczu odpowiadającą objętości pęcherza dorosłego człowieka. Swoją skuteczność zawdzięczają wyjątkowo chłonnemu wkładowi oraz specjalnej, anatomicznej budowie. Dzięki niej dopasowują się do naturalnych kształtów ciała, idealnie do niego przylegając.

Wspomniany chłonny wkład skutecznie pochłania wilgoć i wiąże ją wewnątrz, izolując od powierzchni skóry. Ta cecha sprawia, że stosowanie pieluchomajtek w sposób zgodny z zaleceniami producenta ogranicza kontakt moczu ze skórą, minimalizując w ten sposób ryzyko powstania podrażnień. Ryzyko to zmniejsza także zastosowanie w pieluchomajtkach materiałów zapewniających swobodny przepływ powietrza, umożliwiających skórze oddychanie. Materiały wykorzystywane do produkcji pieluchomajtek są miękkie i przyjazne w dotyku, co wpływa na komfort ich noszenia.

W pieluchomajtkach dla dorosłych zastosowano funkcjonalne rzepy oraz elastyczny pas. Rzepy ułatwiają wygodne zakładanie i zdejmowanie produktu, bez konieczności zmiany pozycji. Jest to równie łatwe na stojąco, jak i leżąco. Rozwiązanie to znacznie ułatwia sprawowanie opieki nad osobami leżącymi. Elastyczny pas sprawia, że pieluchomajtki dobrze przylegają do ciała bez względu na pozycję, w jakiej się ono znajduje, zapewniając pełną swobodę ruchu. Dzięki temu noszenie pieluchomajtek nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Dlaczego warto?

Właściwie dopasowane pod względem rozmiaru, stopnia chłonności oraz jakości pieluchomajtki dla dorosłych zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony przed przeciekaniem. W przypadku znacznej utraty kontroli nad pęcherzem są wręcz niezastąpione w codziennym funkcjonowaniu. Noszenie pieluchomajtek ogranicza ryzyko przeciekania, a tym samym zwiększa poczucie bezpieczeństwa. To niezwykle istotne dla osób, które niemal w każdym momencie narażone są na znalezienie się w kłopotliwej sytuacji. Dzięki nim osoby cierpiące na NTM mogą normalnie funkcjonować, podejmować codzienne aktywności i korzystać z uroków życia bez żadnych ograniczeń.

Stosowanie pieluchomajtek zwiększa też zakres higieny intymnej, co w przypadku utraty kontroli nad pęcherzem jest niezwykle ważne, zarówno dla samopoczucia, jak i zdrowia pacjenta. Dostosowanie się do zaleceń producenta w zakresie częstotliwości zmiany pieluch oraz własnych potrzeb w tym zakresie sprawia, że można czuć się świeżo przez cały dzień. Poza tym pozwala chronić skórę miejsc intymnych przed długotrwałym kontaktem z moczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj