Sprężone powietrze jest doskonałym medium przekazywania energii. Wykorzystywane jest w wielu procesach technologicznych, a także do napędu narzędzi pneumatycznych znajdujących zastosowanie w pracach profesjonalnych i amatorskich. Warto wiec zastanowić się nad wyborem najlepszych narzędzi pneumatycznych i dowiedzieć się, czy ich marka ma znaczenie.

Czym wyróżniają się narzędzia pneumatyczne?

Do grupy urządzeń pneumatycznych zalicza się wszystkie narzędzia zasilane sprężonym powietrzem. Jest ono dostarczane ze sprężarek zintegrowanych z narzędziem lub z kompresorów zewnętrznych. Zamiana energii skumulowanej w sprężonym powietrzu na pracę mechaniczną ma miejsce w silniku pneumatycznym. Ciśnienie powietrza wymusza ruch wirnika, który przekazuje energię na wał napędowy maszyny, a następnie na elementy wykonawcze narzędzia pneumatycznego. Według opinii handlowców sklepu z narzędziami online RG, który prowadzi również wypożyczalnię narzędzi pneumatycznych w Białymstoku, urządzenia zasilane sprężonym powietrzem są nie do zastąpienia.

Dlaczego warto wybierać narzędzia pneumatyczne?

Nie bez powodu narzędzia pneumatyczne cieszą się dużym zainteresowaniem profesjonalistów i amatorów. Przede wszystkim wygrywają w kategorii efektywności. Nawet przy mniejszych rozmiarach ich moc jest zdecydowanie większa niż narzędzi zasilanych elektrycznie. Narzędzia zasilane sprężonym powietrzem nie generują iskrzenia, co w wielu zastosowaniach jest bardziej bezpieczne, a szczególnie podczas prac montażowych w środowisku zagrożonym obecnością substancji wybuchowych i łatwopalnych. Istotną cechą narzędzi pneumatycznych jest brak otworów wentylacyjnych. Daje to im dużą przewagę nad elektronarzędziami, zwłaszcza w trudnych warunkach i w dużym zapyleniu.

Co jest ważne przy wyborze narzędzi?

Najbardziej przydatnymi narzędziami w pracach warsztatowych i serwisowych są wiertarki pneumatyczne i wkrętarki pneumatyczne oraz gwoździarki pneumatyczne, klucze pneumatyczne w tym klucze pneumatyczne do kół, mieszadła pneumatyczne, młotki pneumatyczne, odkurzacze pneumatyczne, smarownice pneumatyczne, szlifierki oscylacyjne pneumatyczne i wiele innych. Przy wyborze narzędzi najważniejsza jest ich wysoka jakość. Muszą przecież być trwałe, wytrzymałe i niezawodne przez długi czas. Warto więc wybierać wysokowydajne produkty renomowanych producentów, którzy stosują zaawansowane technologie poprzedzone licznymi badaniami. Dobrym przykładem precyzyjnie działających narzędzi pneumatycznych są produkty takich firm jak Adler, Atmo, APP, Chicago Pneumatic, Ingersoll Rand czy Techman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj