Aby jak najdłużej cieszyć się wysoką jakością zakupionego materaca do spania, należy o niego odpowiednio zadbać. Przede wszystkim jest to istotne, gdy nie zamierzasz go używać przez pewien czas. Nie wystarczy go bowiem odłożyć w bezpieczne miejsce. Należy jeszcze zadbać o jego odpowiedni stan, aby po pewnym czasie możliwe było ponowne cieszenie się dobrym stanem produktu. W artykule podpowiadamy, na czym polega właściwe przechowywanie materaca.

Podczas zakupu materaca z pewnością otrzymałeś go złożonego w rulon lub na płasko. Zdecydowanie częściej można spotkać się z pierwszą opcją, ponieważ jest wygodniejsza i dzięki niej produkt zajmuje mniej miejsca. Jeśli jednak po rozłożeniu materaca, próbowałeś go ponownie zwinąć, prawdopodobnie wiesz, że raczej nie jest to możliwe. Spakowania produktu przez producenta zazwyczaj nie udaje się odwzorować. Dlatego należy pomyśleć o innym sposobie przechowywania materaca.

Pracownik sklepu z łóżkami Meblove24 tłumaczy, dlaczego jest to tak ważne: Prawidłowe przechowywanie materaca do spania pozwoli przedłużyć jego żywotność. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się produktem przez długi czas. Unikniesz różnych uszkodzeń, które mogłyby powstać, gdy materac byłby przechowywany niewłaściwie.

Jak przygotować materac do przechowywania?

Zanim odłożysz materac, powinieneś go odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy go odświeżyć, ale zanim do tego przejdziesz, sprawdź, czy produkt nie jest w żadnym miejscu uszkodzony. Następnie usuń wszelkie zanieczyszczenia w postaci plam oraz różnych osadów. Dzięki takiej pielęgnacji pozbędziesz się także nieprzyjemnych zapachów. Po usunięciu zabrudzeń przewietrz materac i dopiero wtedy przystąp do jego owijania. Bardzo istotne jest jego dokładne uszczelnienie. Najlepiej w tym celu zastosować lekki materiał z taśmą, aby materac mógł cały czas oddychać. Unikniesz w ten sposób powstawania wilgoci i rozwoju grzybów. Jeżeli zamierzasz przechowywać materac do spania przez długi czas, najlepiej spakować go w odpowiednio dobraną torbę.

Dobrym pomysłem jest przechowywanie materaca na płasko. Po jego właściwym przygotowaniu połóż go w miejscu, gdzie będzie bezpieczny. Taki sposób ogranicza jednak miejsce w domu lub mieszkaniu, dlatego wiele osób decyduje się na pionowe przechowywanie materaca. Jest to możliwe, aczkolwiek istnieje ryzyko, że uszkodzeniu ulegnie forma. Dlatego nie zaleca się długiego przechowywania materaca w pozycji stojącej. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest odłożenie go na płasko. Pamiętaj również o tym, aby nie kłaść na nim żadnych przedmiotów, dzięki czemu unikniesz powstawania odkształceń. Odpowiednie zabezpieczenie produktu sprawi, że na długi czas zachowa on swoją strukturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj