Coraz więcej osób nie wyobraża sobie dnia bez dobrej kawy. Sięgamy po nią nie tylko w domu, ale też na mieście – w drodze do pracy, podczas spaceru czy podróży. Dla przedsiębiorców z branży sprzedaży detalicznej i małej gastronomii to niezwykle cenna informacja. Wskazuje bowiem na duży potencjał sprzedaży tego napoju, zwłaszcza w wersji „to go”, która jest łatwiejsza do zorganizowania choćby dzięki dostępności gotowych kącików kawowych w formie wynajmu.

Podsumowanie:

  • Kącik kawowy jest autonomiczną, kompaktową strefą umożliwiającą szybkie, łatwe i przede wszystkim samodzielne przygotowanie kawy na wynos. Pojawia się w coraz większej liczbie miejsc: sklepach spożywczych, piekarniach, cukierniach, a nawet na stacjach paliwowych.
  • Sercem każdego kącika kawowego jest ekspres do kawy i dobrej jakości ziarna. Poza tym zawiera też akcesoria umożliwiające zabranie gotowego napoju ze sobą.
  • Decydując się na usługę wynajmu kącika kawowego można wybierać między podstawowymi i rozbudowanymi wersjami stoiska.

Kącik kawowy – co to takiego?

Kącikiem kawowym nazywamy starannie zaprojektowaną strefę kawową, wyposażoną we wszystkie urządzenia i akcesoria niezbędne do samodzielnego przygotowania kawy na wynos przez klienta. Przyjmuje ona postać kompaktowego, eleganckiego mebla o uniwersalnej, lecz nowoczesnej stylistyce, łatwego do włączenia w ciąg ekspozycyjno-sprzedażowy. Na zamontowanie kącika kawowego potrzeba zaledwie około 1 m2 przestrzeni i dostęp do prądu.

Z czego składa się stoisko kawowe?

W ramach usługi wynajmu kącika kawowego – która jest najpopularniejszą formą pozyskania takiego stoiska do swojego lokalu – otrzymujesz mebel gotowy do niemal natychmiastowego użytkowania. Składa się na niego:

  • Automatyczny ekspres do kawy – wydajny, szybki w działaniu i łatwy w obsłudze. Oczywiście jako osoba zainteresowana wynajem kącika kawowego możesz wybierać między różnymi modelami ekspresów o mniejszej lub większej funkcjonalności, w tym serwujących nie tylko czarną, lecz również mleczką kawę czy działających na stałym przyłączu do sieci wodnej (dzięki temu ekspres nie wymaga częstego napełniania zbiornika z wodą).
  • Wysokiej jakości ziarna kawy – razem z ekspresem tworzą serce każdego kącika kawowego. Tu także możesz wybierać między różnymi odmianami ziaren i produktami od różnych producentów, w tym najbardziej renomowanych i luksusowych czy mniej znanych i ekonomicznie przystępniejszych.
  • Asortyment dodatkowy – kubeczki, wieczka, mieszadełka, a także cukier w saszetkach i syropy smakowe. To dodatki, które umożliwiają przygotowanie napoju na wynos, gotowego do transportu i o takim smaku, jaki klient lubi najbardziej.

Dodatkowe elementy kącika kawowego

Dotychczas poznałeś podstawową funkcjonalność kącika kawowego. W ramach wynajmu możesz zdecydować się na wariant o rozszerzonej użyteczności, powiększonej o:

  • Telemetrię – to system informujący o liczbie i rodzajach napojów wydanych w kąciku kawowym w danym okresie. Bardzo przydatny w analizie opłacalności przedsięwzięcia i kontrolowaniu płynących z niego zarobków.

Poza tym firmy oferujące wynajem gotowych stoisk kawowych często zapewniają wsparcie merytoryczne (doradztwo w wyborze najlepszego wariantu kącika) i techniczne (bezpłatny montaż i serwis).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj