Telefony komórkowe towarzyszą nam niemal przez cały dzień. Dzięki nim możemy komunikować się z rodziną i przyjaciółmi, bez problemu sprawdzimy pogodę, wyślemy maila, czy zrobimy zdjęcie. Mimo tego, że nowoczesne komórki mają mnóstwo opcji nadal chętnie wykorzystujemy je do tych najbardziej tradycyjnych zadań, to znaczy wykonywania połączeń i oczywiście pisania smsów. Te ostatnie, jak się okazuje mogą być także jednym ze środków płatniczych.

Mnóstwo zalet

Wykorzystanie płatności SMS jest bardzo wygodne. Telefon komórkowy mają prawie wszyscy. Płatności SMS nie wymagają instalacji żadnych dodatkowych aplikacji, nie ma znaczenia również to czy mamy nowoczesnego smartphone, czy klasyczny telefon. Kolejny plus to bez wątpienia szybkość operacji. Pieniądze są przekazane niemal natychmiast, a co za tym idzie zamówiona usługa szybciej trafia do kupującego. Warto również wspomnieć, że płatność uiszczona w ten sposób jest doliczona do rachunku za telefon.

Płatność SMS jest bardzo prosta. Wystarczy wysłać wiadomość na numer, który podaje sprzedawca. Następnie otrzymamy odpowiedź zawierającą kod dostępu do danej usługi. Całość transakcji zajmuje dosłownie kilka minut.

Dla kogo

Usługa SMS Premium w serwisie Przelewy24.pl jest skierowana głównie do sklepów internetowych, szczególnie tych pobierających tak zwane mikropłatności. Do grupy tychże zaliczymy na przykład: opłatę za dostęp do artykułów w internetowych wydaniach gazet, gier online, a nawet niektórych raportów. Płatności SMS dzielimy na dwie grupy. Tak zwane P24, która obejmuje swoim zakresem płatności od wysokości 50 gr, do 25 zł netto. Świetnie sprawdzi się na stronach z filmami, czy z muzyką. Z kolei SMS MT będzie lepszy w przypadku stron, w których konieczna jest na przykład miesięczna oplata abonamentowa.

Przelewy SMS, to bez wątpienia jedna z nowocześniejszych form płatności. Oczywiście posiada także wady. Jako największą podaje się wysokie prowizje. Dlatego też usługa SMS Premium jest raczej zalecana przy mikropłatnościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj