Przed podjęciem decyzji o zakupie części wymiennych należy podjąć decyzje czy lepsze będą oryginalne elementy czy tańsze zamienniki.

Zużyte klocki hamulcowe i tarcze, pompa paliwa, świece czy rozrząd. To tylko niektóre części samochodowe podlegające okresowej wymianie. Właściciel samochodu ma do wyboru części oryginalne oraz zwykle tańsze zamienniki. Dostępne są również części regenerowane. Jakie wybrać, aby zapewnić sobie bezawaryjne działanie pojazdu?

Zamienniki – tańsze, ale czy gorsze?

Nie ulega wątpliwości, że oryginalne części samochodowe, jakimi posługują się warsztaty ASO (Autoryzowana Stacja Obsługi), firmowane konkretną marką samochodową, są najlepszym wyborem, ale nie każdego kierowcę stać na ich zakup.

Jak wskazują specjaliści z działu sprzedaży Honda Plaza (https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/czesci-i-akcesoria/czesci-zamienne-detal.html), w przypadku części Hondy śmiało można wybierać zamienniki, ale należy sprawdzić ich jakość.

Mitem jest, że elementy zamienne są gorszej jakości i mają skrócony czas eksploatacji. W sprzedaży są części zamienne klasy premium oraz zamienniki produkowane przez wyspecjalizowane firmy. Dlatego, kiedy szukamy części zamiennych dla Hondy Civic, mamy szeroki wybór. Elementy klasy premium są produkowane najczęściej na tych samych liniach montażowych co części oryginalne. Firmowane są one marką producenta, a nie marką koncernu motoryzacyjnego. Jest to więc różnica subtelna i nic nieznacząca w przypadku eksploatacji.

Godne uwagi są też zamienniki produkowane przez firmy, które mają już mocną pozycję na rynku wtórnym. Do ich produkcji wykorzystywane są dobrej jakości materiały, a części te najczęściej mają odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do eksploatacji. Oferta części zamiennych takiej klasy jest tak duża, że jesteśmy w stanie znaleźć tańszy produkt dobrej jakości.

Jak wybrać części zamienne?

Niezależnie od tego, czy wybieramy oryginalne części zamienne, czy części produkowane przez inne firmy, zawsze na uwadze powinniśmy mieć jakość oferowanego produktu, a nie tylko jego cenę. Jeśli nie mamy pewności, czy dana część będzie do naszego auta odpowiednia i czy przetrwa trudy eksploatacji przez założony okres, to warto jest zasięgnąć opinii w wyspecjalizowanym, niezależnym warsztacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj