Kupno odpowiedniego wózka dziecięcego jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed młodymi rodzicami. Bez niego udanie się z dzieckiem na dłuższy spacer, do sklepu lub na wizytę do znajomych, byłoby bowiem znacznie trudniejsze. Wózki dziecięce to jednak nie jest tylko jeden rodzaj akcesoriów dziecięcych. Obecnie w sklepach z produktami dla dzieci i rodziców znajduje się wiele różnych rodzajów wózków, które różnią się między sobą przede wszystkim przeznaczeniem. Jakie rodzaje wózków dziecięcych są najczęściej wybierane rzez rodziców?

Wózki głębokie – gondole

Podstawowym rodzajem wózków dziecięcych są gondole, czyli wózki głębokie. Ten rodzaj wózków dziecięcych jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią siadać. Najczęściej z wózka głębokiego dziecko przestaje korzystać mniej więcej w okolicach 6. miesiąca życia. Nauka siadania jednak nie następuje błyskawicznie, dlatego też kupując wózek głęboki warto jest wybrać taki, który będzie miał odpowiednią szerokość i głębokość. Chodzi o to, żeby dziecku podczas nauki siadania było na pewno wygodnie i żeby nie było ryzyka jego wypadnięcia. Ważnym elementem wyboru wózka głębokiego jest też możliwość cichej regulacji jego wysokości. Dzięki temu rodzice lub opiekunowie dziecka będą mieli możliwość dodatkowej ochrony malucha przed silnym wiatrem, nagłymi opadami deszczu lub intensywnym nasłonecznieniem.

Spacerówki

Bardzo często stosowanym rodzajem wózków dziecięcych są też spacerówki. W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów takich wózków, które dobiera się przede wszystkim do wieku, wzrostu i wagi dziecka. W zależności od tego trzeba po prostu wybrać wózek spacerowy z nieco innym rodzajem oparcia. Dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią siadać odpowiednie będą wózki, w których dziecko będzie mogło po prostu leżeć. Szczególnym rodzajem wózków spacerowych są tzw. parasolki. Ten rodzaj wózków charakteryzuje się najmniejszym ciężarem, dzięki czemu każdy rodzic z łatwością może go np. znieść po schodach. Stosując „parasolkę” trzeba jednak uważać, ponieważ takie wózki, ze względu na swój niewielki ciężar, nie są tak bardzo stabilne, jak inne. Oprócz tego trzeba mieć na uwadze też to, że spacerówka nie jest w stanie chronić dziecka przed zimnem czy silnymi porywami wiatru, dlatego powinno się je stosować tylko jeśli na zewnątrz jest naprawdę dobra pogoda.

Wózki wielofunkcyjne

Ciekawym rodzajem wózków dziecięcych są tzw. wózki wielofunkcyjne. Mogą one w sobie łączyć zalety różnych rodzajów wózków i dodatkowo jeszcze fotelików samochodowych. Więcej na temat wózków wielofunkcyjnych opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego Forkids.pl, w którym dostępnych jest wiele różnego rodzaju produktów i akcesoriów dla dzieci i dla rodziców:

Obecnie rodzice, szukając wózka wielofunkcyjnego, mają aż trzy możliwości wyboru. Wśród tego typu wózków są wózki 2w1, 3w1 oraz wózki 4w1. Te pierwsze łączą w sobie funkcjonalność gondoli i wózka spacerowego. Wózki 3w1 dodatkowo można wykorzystać w roli fotelika samochodowego, natomiast wózki 4w1 mają jeszcze dołączoną bazę do fotelika, dzięki czemu możliwy jest bardziej stabilny jego montaż.

Wózki bliźniacze

Rodzice, którzy mają np. bliźniaki, bardzo często zamiast dwóch wózków decydują się zakup wózka bliźniaczego, w którym można bezpiecznie przewozić dwójkę dzieci w tym samym wieku. Rodzajem tego typu wózków są także tzw. wózki Rok po Roku, w których można przewozić dwójkę dzieci w nieco innym wieku. W zależności od swoich preferencji rodzice mają do wyboru wózki w wersjach tandemowych, w których jedno dziecko jest przewożone za drugim, lub w wersji z gondolami umieszczonymi jeden obok drugiego. Ważne jest to, że w takich wózkach każde siedzisko jest regulowane oddzielnie, dzięki czemu można je dostosować do potrzeb malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj