OC to jedynie obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Do jego wykupienia zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Nie tylko samochodu osobowego, ale także autobusu, traktora czy motocykla. Przekonaj się, co zrobić, czy za polisę zapłacić mniej. Wybierz ją sprytnie i oszczędzaj. Skorzystaj z pojedynczego OC lub pakietu OC+AC, dołączając też NNW i Assistance.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jednym z najbardziej pomocnych w wyszukiwaniu korzystnego cenowo ubezpieczenia, a jednocześnie wygodnych i łatwych obsłudze narzędzi jest porównywarka polis. Możesz też spotkać ją pod nazwą „kalkulator ubezpieczeń”. Korzystanie z niej jest zupełnie darmowe. Po wypełnieniu pól z danymi swoimi, samochodu i ewentualnych współwłaścicieli otrzymujesz konkretne oferty ubezpieczeń z wyliczeniem przysługujących Ci zniżek.

Dzięki porównywarce OC na KioskPolis.pl zyskasz listę towarzystw ubezpieczeniowych wraz z ofertami i cenami. Zostaną ustawione od najtańszej do najdroższej, dzięki czemu szybko ocenisz, która odpowiada Twojemu budżetowi. Jeśli chcesz, możesz też sprawdzić, ile wyniosłoby Cię ubezpieczenie w danym towarzystwie, gdybyś zdecydował się na pakiet i poszerzył OC o AC, NNW lub Assistance.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jak działa kalkulator OC?

Tym, co zniechęca niektórych poszukiwaczy OC do kalkulatora, jest konieczność podania danych osobistych. Żyjemy w czasach, w których z jednej strony rozrzucamy dane o sobie w przypadkowych miejscach: na portalach społecznościowych, podczas akceptowana plików cookie, zapisując się na mailingi itd., z drugiej zaś bardzo pilnujemy anonimowości.

Niestety – a w rzeczywistości na szczęście, co zaraz wyjaśnimy – w porównywarce ubezpieczeń należy podać sporo osobistych danych. Poza wskazaniem na rodzaj polisy, która nas interesuje, musimy wypisać ścisłe dane osobiste, dane współwłaścicieli, dane samochodu, a często też dane kontaktowe. Tylko w taki sposób kalkulator jest w stanie wyliczyć nasze zniżki, a co za tym idzie podać nam listę nie szacunkowych ani nie przykładowych wyników ofertowych, ale dokładnych i obowiązujących. Możemy się spodziewać, że skoro w porównywarce przy ofercie X widzimy Y złotych, to właśnie taka cena będzie nas obowiązywała podczas zakupu.

Warto też zaznaczyć, że dane wpisane w porównywarkę są bezpieczne. Skorzystanie z kalkulatora do niczego nie zobowiązuje – można nie kupić żadnej oferty.

Jak działa kalkulator OC?

Rankingi – alternatywa dla porównywarek OC?

Zaraz po porównywarkach OC popularnością cieszą się rankingi OC. Są to tworzone sezonowo zestawienia ofert, zazwyczaj kierowane do konkretnej grupy kierowców. W internecie spotkasz na przykład ranking OC dla młodych kierowców, dla motocyklistów, dla posiadaczy starych samochodów, dla osób zdecydowanych na pakiet OC+AC itd.

Rankingi mają tę przewagę nad porównywarkami, że nie trzeba podawać w nich żadnych danych. To gotowe teksty typu artykułowego. Jednocześnie fakt ów stanowi ich słabą stronę. Z racji iż są gotowe, nie uwzględniają przysługujących konkretnej osobie zniżek. Są to więc informacje szacunkowe, a wskazana przy danej ofercie cena może okazać się w rzeczywistości wyższa.

Dzięki rankingom można więc zyskać pogląd na sytuację ubezpieczeniową na rynku, jednak kiedy przyjdzie do zakupu, trzeba sprawdzić każdą ofertę samodzielnie, np. dzwoniąc do wybranych towarzystw i prosząc o zaproponowanie ceny składki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj