W sklepach ze sprzętem AGD można znaleźć różnorodne wersje wyciskarek do owoców. Różnią się one wyglądem, budową, a nawet mechanizmem odpowiadającym za wyciskanie owoców i warzyw. Popularna wśród klientów jest przede wszystkim wyciskarka do owoców w wersji pionowej. Czy warto na nią stawiać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Nowoczesne technologie w wyciskarkach

Nowoczesne technologie wykorzystywane są nie tylko w sprzęcie elektronicznym. Korzysta się z nich również w innych dziedzinach, w tym w wyciskarkach do owoców. Tego typu sprzęt niewątpliwie idzie z duchem czasu. Czołowi producenci tych urządzeń chwalą się kolejnymi sukcesami, poprawiającymi osiągi wyciskarek. Między innymi w którymś momencie rewolucja technologiczna doprowadziła do stworzenia pionowych wyciskarek do owoców. Mechanizm działania takiego sprzętu jest stosunkowo prosty. Wyciskane produkty grawitacyjnie zaciągane są na miażdżący wałek. Dzięki temu wyciskarka do owoców nie tylko skuteczniej i lepiej produkuje sok, ale jednocześnie ogranicza konieczność używania tłoczka do popychania owoców.

Innowacyjne i kompaktowe

Jednocześnie pionowe wyciskarki zajmują w kuchni mniej miejsca. Nie ograniczają szczególnie blatu kuchennego i można je wpasować nawet w niewielką wnękę. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w dużych, domowych kuchniach, ale również małych aneksach, które to tworzy się w większości polskich mieszkań. Wiele osób mówi o tym, że nie wyobraża sobie życia bez wyciskarki oraz codziennej porcji świeżo wyciskanego soku. To doskonały dodatek do śniadania, ale i przekąska w ciągu dnia. Przy przyrządzaniu takich napojów ogranicza nas natomiast tylko i wyłącznie wyobraźnia. Codziennie możemy przygotować zupełnie inny napój, nawet korzystając z podobnych składników.

Wydajne i efektywne

Wyciskarka do owoców w wersji pionowej oferuje nadto doskonałą efektywność. To wydajne urządzenie, które wydobywa maksymalną ilość soku z dostępnych produktów. Radzi sobie zarówno z bardzo twardymi warzywami i owocami, jak i z tymi miękkimi. Można również wrzucić do niej liście szpinaku albo jarmużu, które zostaną „zmielone” z taką samą łatwością. Przy czym warto podkreślić, że wysokiej jakości pionowa wyciskarka do owoców wcale nie posiada wielu części. Składa się jedynie z korpusu urządzenia, otworu wlotowego i wylotowego na sok, miski, wycieraczki obrotowej, sitka, wałka ślimakowego oraz podajnika. Niewiele części powoduje jednocześnie, że łatwo utrzymać ją w czystości. Wszystkie komponenty można bowiem wygodnie i szybko płukać pod bieżącą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj