Akcesoria stanowią nieodłączony składnik prawie wszystkiego systemu dźwiękowego. Jest to niezwykle duża grupa produktowa, na jaką składają się tak proste dodatki jak chociażby okablowanie, jednak także bardziej sprofilowane artykuły, m.in. kondycjonery, listwy zasilające, uchwyty, wieszaki lub podstawki pod elektronikę czy kolumny głośnikowe. Na co należałoby się zdecydować?

Przetwornik cyfrowy topping dx5

Topping E50 obsługuje sygnał DSD512 oraz PCM 32-bit/768kHz. Porty wizualne oraz koaksjalne wyróżniają się obsługą PCM do 24bit/192kHz oraz DoP (DSD over PCM) DSD64. Konwertor wsparty jest o kość Sabre ES9068AS, gwarantując prosty, określony ton. Urządzenie gwarantuje tymże samym dobrą skuteczność przy niezwykle małych zniekształceniach 0,00009% czy obszarze dynamicznym 126dB.

Przetwornik cyfrowy topping dx5 ma zarówno niezbalansowane, jak również zbalansowane połączenia, by dopasować się do sprzętu odsłuchowego. Więc proponuje niezbalansowane RCA oraz zbalansowane gniazdo TRS 6,35 mm jako wejście. Identycznie na wyjściu znajduje się zbalansowany 4-biegunowy XLR oraz niezbalansowany jack 6,35 mm. Funkcja Pass Through. Jeśli L50 wyłącza się, sygnał źródłowy jest wysyłany wprost do wyjść RCA oraz TRS, bez wsparcia. Może zatem współdziałać z aktywnymi głośnikami, jeżeli DAC ma rolę przedwzmacniacza.

Dobre przewody do subwoofera

Pośród podzespołów charakterystycznych dla zespołów audio należy niewątpliwie określić głośniki. Tychże jest mnóstwo oraz można w nich dokładnie przebierać. Na pewno poza tradycyjnymi głośnikami należy napomknąć o tychże niskotonowych. Ich znaczenie może być duże. Skuteczne przewody do subwoofera odpowiadają za to, iż wszelkie basy dojdą do nas w takiej formie, w której powinny. To istotna sprawa, bowiem głośnik stosujący małe tony jest istotny zarówno w kontekście słyszenia muzyki, jak i w nawiązaniu do kin domowych. Chociaż w tychże ostatnich nie zawsze był uznawany.

Podstawki pod kolumny – akcesorium niezbędne

Podstawki pod kolumny, to dość proste formy, jakie natomiast okazują się niewątpliwie pomocne. Ich największą wartością jest odpowiedni wpływ na jakość dźwięku. Dzięki takim akcesoriom kolumny są przede wszystkim doskonale oddzielane od podłoża – zmniejsza to każde potencjalne zakłócenia z tym połączone. Nie jest to natomiast jedyne wykorzystanie takiego sprzętu. Stojaki głośnikowe dobrze sprawdzają się również w ciaśniejszych pomieszczeniach. Mała powierzchnia niejednokrotnie utrudnia praktyczne ułożenie całego zestawu audio, szczególnie w wypadku na przykład kina domowego 5.1 lub także 7.1. Zastosowanie właściwych stojaków na kolumny spowoduje, iż po prostu będzie więcej miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj