Najbardziej eksponowanym elementem mebli kuchennych są fronty szafek. Wybierając meble, które umieści się w swojej kuchni, trzeba zdecydować o wielu rzeczach. Jeżeli zależy nam na tym, żeby osiągnięty efekt aranżacji spełnił nasze wszystkie wymagania i żeby wykończona kuchnia pięknie się prezentowała i stała się wizytówką naszego domu lub mieszkania, koniecznie musimy wybrać takie fronty szafek, które będą dobrze pasowały do innych elementów wykończenia wnętrza. Dostępnych możliwości jest naprawdę wiele!

Z jakich materiałów najczęściej wykonywane są meble kuchenne?

W produkcji frontów do mebli kuchennych wykorzystywane są różne materiały. Podstawowym wymaganiem, jakie stawia się tym elementom budowy mebli kuchennych są wysokie parametry dekoracyjne. Ważne jest też to, żeby wykorzystane w meblach fronty dobrze oddawały styl, w jakim zostały wykończone meble. Inne fronty meblowe będą wykorzystane w kuchniach nowoczesnych, a inne w kuchniach klasycznych. Osiągnięty efekt aranżacji zależy od rodzajów materiałów, jakie zostały wykorzystane. O dostępnych i najchętniej obecnie stosowanych możliwościach opowiedział nam nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów ze sklepu z meblami ZOV w Poznaniu, sieci, która specjalizuje się w wykonywaniu mebli na wymiar:

Fronty szafek kuchennych, żeby mogły spełnić wszystkie wymagania klientów, dotyczące ich estetyki, często wykonywane są z kilku materiałów. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się płyty meblowe z materiałów drewnopochodnych, przede wszystkim płyty MDF, lite drewno, szkło lub aluminium. Dzięki tym materiałom, fronty szafek kuchennych mogą mieć dowolny wygląd i każdy bez problemu może wybrać taki sposób wykończenia, żeby osiągnąć idealny efekt dekoracyjny.

Jak wybrać odpowiednie fronty do szafek kuchennych?

Wykończenie frontów szafek kuchennych powinno zależeć od wybranego sposobu aranżacji kuchni. W przypadku wnętrz nowoczesnych – minimalistycznych, fronty szafek najczęściej są gładkie i nie mają żadnych elementów ozdobnych. Zazwyczaj też nie mają rączek, tylko są otwierane na klik. Inaczej wyglądają fronty szafek w kuchniach klasycznych. W nich ważne są też zastosowane elementy ozdobne.

Wybierając materiały, z jakich zostaną wykonane fronty szafek kuchennych trzeba więc się zastanowić, jaki efekt aranżacji chcemy osiągnąć. W przypadku kuchni klasycznych najczęściej wybierane są fronty mebli z płyt laminowanych, z płyty MDF lub drewniane. Do nowoczesnych kuchni z kolei częściej wybierane są fronty akrylowe, szklane, aluminiowe lub z płyty MDF, ale wykończone w połysku. Koniecznie trzeba też się dobrze zastanowić nad tym, jaki kolor mają mieć fronty szafek kuchennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj