Samochód na minuty – sprawdź, jak to działa!

Usługi najmu w różnych formach obecne są w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Doskonałym ich przykładem jest możliwość wynajęcia samochodu na minuty. Nie trzeba być właścicielem osobowego pojazdu, aby korzystać z niego w wygodny sposób.

Carsharing coraz popularniejszy w Polsce

Idea korzystania ze współdzielonych samochodów zawitała do Polski zaledwie kilka lat temu, jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Działający na rodzimym rynku operatorzy, np. PANEK CarSharing, uruchamiają punkty w kolejnych miastach, dzięki czemu coraz więcej osób może wypożyczyć auto na minuty. Trójmiasto, Warszawa, Poznań czy Wrocław to przykłady ośrodków, gdzie omawiana usługa jest dostępna. Polega ona na wynajęciu pojazdu na określony maksymalnie czas i korzystania z niego na zasadach ustalonych przez usługodawcę, bez konieczności ponoszenia licznych opłat, jakie wiążą się z posiadaniem samochodu.

Jak korzystać z aut na minuty?

Proces wynajęcia auta na minuty nie jest skomplikowany. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji wybranego operatora, zarejestrowanie się w niej i podpięcie karty kredytowej. Podczas rejestracji kierowca musi podać swoje dane oraz przesłać skan ważnego prawa jazdy. Po zakończeniu całej procedury można rozpocząć korzystanie z usługi. Aplikacja pozwala zlokalizować gotowe do użytku samochody, służy również do otwarcia pojazdu i zakończenia usługi. Warto pokusić się o rezerwację auta, aby mieć pewność, że będzie czekało w wybranym punkcie – to także da się zrobić z poziomu aplikacji. Prostota i wygoda to główne cechy, jakimi wyróżnia się car sharing. Gdańsk oraz inne polskie miasta, gdzie omawiana usługa funkcjonuje, mają strefy wyznaczone przez poszczególnych operatorów – w ich obrębie znajdują się punkty odbioru i zwrotu aut.

Wynajęcie samochodu na minuty to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą sprawnie poruszać się po mieście i w prosty sposób rezerwować nowoczesne pojazdy, nie martwiąc się o opłaty za ubezpieczenie, przeglądy czy naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj