Pakując się z rodziną na urlop nad jeziorem czy nad Bałtykiem – masz niezłe pole do popisu. Jeśli posiadasz jeszcze listę z poprzednich wakacji, pewnie wystarczy ją zaktualizować – jeśli nie, niestety, trzeba wszystko przemyśleć od nowa. Kiedy masz dzieci, wyjście nad morze z jednym plecakiem prawdopodobnie nie ma żadnej racji bytu. Wziąć musisz ze sobą całkiem sporo! Jak to zrobić? Co musisz mieć na liście? Zacznijmy od podstaw!

Niezbędnik plażowicza z dziećmi – podstawy

Na plażę z pewnością musisz zabrać ze sobą dużą matę/koc, coś, co możesz rozłożyć na piasku oraz oczywiście zestaw ręczników – po jednym dla siebie i każdej pociechy. Mimo że parawany są już słynne raczej jako obiekt kpin, rozważ wzięcie ich ze sobą, choćby po to, żeby wydzielić im miejsce do zabawy i osłonić przed wiatrem.

Ochrona przed słońcem!

Parasol na plażę to obowiązek, szczególnie kiedy masz dzieci. Namiot plażowy jest w porządku, ale służy do trochę innych celów – np. do drzemki w ciągu dnia. Pod parasolem natomiast można wygodnie się bawić, np. budując z piasku fortecę, a przez ten czas być osłoniętym przed słońcem. Obok parasola obowiązkowo filtr 50, najlepiej w małej, osobnej butelce – całe opakowanie wystawione na upał i słońce, może stracić na jakości. Dla dzieci weź też czapki lub chustki do ochrony przed głowy przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Akcesoria do wody i do zabawy

Ze sobą bierzemy nie tylko stroje kąpielowe ( i w przypadku młodszych dzieci – specjalne majtki i pieluszki do wody), ale i oczywiście zabawki – materace, kółka do pływania, piłki, akcesoria do piasku. Nie musi być tego dużo i dobrze jest codziennie zabierać inną rzecz, żeby szybko się nie znudziła 😉 Jeśli nie chcesz przepłacać, robiąc zakupy w stoiskach nad wybrzeżem, wszelkie latawce, kółka, piłki i samolociki kup jeszcze przed wyjazdem. Będzie taniej!

Jedzenie i picie

Szczególnie kiedy na plaży chcecie spędzić cały dzień! Weźcie ze sobą jakieś napoje i przekąski, świeże owoce. Lodówka turystyczna sprawi, że napoje i jedzenie będzie chłodniejsze, ale nie musicie jej ze sobą zabierać, bo to duży gabaryt. Na obiad możecie się wybrać do jednej z nadmorskich restauracji lub po prostu – wrócić do hotelu/kempingu.

Co jeszcze warto ze sobą zabrać?

Okulary przeciwsłoneczne, saszetkę na portfel i telefony, torby na śmieci i na mokre stroje, plastry na drobne otarcia – to jeszcze kilka rzeczy, które warto ze sobą wziąć na plażę. Na zatłoczonej plaży dobrze jest również zabrać bransoletki z numerem telefonu i założyć je dzieciom – na rynku jest kilku producentów, które zajmują się ich produkcją. Część osób postawi jeszcze na leżaki i inne akcesoria, ale wszystko zależy oczywiście od dystansu do plaży i od tego, ile osób będzie to wszystko dźwigać 😉

Rodzinny wypad na plażę to mnóstwo radości dla całej rodziny i sposób na wspólne spędzenie wakacji. Na liście do pakowania nie zapomnij o wygodnej torbie lub plecaku, który zmieści wszystkie rzeczy, których potrzebujesz. To wygoda, dzięki której już na samym początku nie będziecie narzekali na ciężar bagaży i związany z nim ból pleców. Miłego wypoczynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj