Terapia uzależnień w Warszawie to działanie prowadzone przez wiele ośrodków i instytucji. Dzięki temu można wybrać dla siebie lub dla kogoś bliskiego takie miejsce i taką formę terapii, które będą w danym przypadku najodpowiedniejsze.

 1. Co to jest uzależnienie? Jak je rozpoznać?
 2. Dlaczego terapia uzależnień w izolacji przynosi najlepsze efekty?

Uzależnienia we współczesnym świecie są bardzo powszechne i mogą dotyczyć każdego. Łączy się to z faktem, że większość ludzi żyje na co dzień w dużym stresie i pośpiechu. Taki stan rzeczy z kolei doprowadza do tego, że dana jednostka pragnie w szybki sposób odreagować stres, zrelaksować się. Najszybszym (choć bardzo pozornym) sposobem na relaks są właśnie różnego rodzaju używki, choć nie tylko. Uzależnienia dotyczą mieszkańców wsi, małych miast, jak i metropolii. Terapia uzależnień w Warszawie czy w każdym innym większym mieście jest opcją, która pozwoli wyjść z nałogu w sposób najbardziej komfortowy.

Co to jest uzależnienie? Jak je rozpoznać?

Uzależnienia dotyczą zarówno osób dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży. To nie tylko uporczywe i regularne sięganie po używki, ale także niekontrolowane i nagminne korzystanie z internetu czy gier komputerowych (najwięcej uzależnionych jest wśród osób młodych i dzieci). Nałóg charakteryzuje się tym, że nie da się go kontrolować, a wszystkie inne czynności życiowe są podporządkowane uzależnieniu. Dlatego uzależnienia mają działanie bardzo destrukcyjne. Niszczą więzi społeczne i rodzinne. Nawet jeśli dotknięta uzależnieniem osoba pozornie działa normalnie, to i tak jej myśli są ukierunkowane na nałóg. Z tego też powodu następuje spłycenie kontaktów między osobą uzależnioną a członkami rodziny, przyjaciółmi czy współpracownikami. Uzależnienie wpływa też na jakość wykonywania obowiązków domowych czy zawodowych. Ma także bardzo negatywny wpływ na naukę. Od czego można się więc uzależnić? Oto skrócona lista czynników, które mogą stać się nałogiem:

 • alkohol,
 • narkotyki,
 • papierosy,
 • cukier,
 • dopalacze,
 • seks,
 • hazard,
 • praca,
 • internet,
 • telefon,
 • zakupy etc.

Jak więc widać, lista nałogów (choć wybiórcza) jest dosyć długa. Rozpoznanie uzależnienia nie jest łatwe, ponieważ dotknięte nim osoby przez długi czas umiejętnie ukrywają ten fakt przed otoczeniem. Nie chcą się też sami przed sobą przyznać do nałogu. Jednak do typowych objawów uzależnień należą: powtarzalność zachowań, nad którymi chory traci kontrolę; problemy zdrowotne, psychiczne, emocjonalne; zespół abstynencyjny. Każde uzależnienie jest chorobą. I jak każda choroba, by przyniosła jak najmniej szkód, powinno być leczone jak najwcześniej.

Dlaczego terapia uzależnień w izolacji przynosi najlepsze efekty?

Terapia stacjonarna, czyli sposób leczenia uzależnienia, gdzie pacjent spędza czas na terapii w ośrodku zamkniętym, okazuje się jedną ze skuteczniejszych form wychodzenia z nałogu. Dlaczego się tak dzieje? Po pierwsze dlatego, że pacjent zostaje odizolowany od czynników zewnętrznych, które miały wpływ na uzależnienie (na jego pojawienie się), a także ma zapewniony niezbędny do terapii spokój. Po drugie, w uzależnieniach od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy potrzebny jest detoks, czyli oczyszczenie organizmu z toksyn powstałych na skutek nałogu. Proces ten także łatwiej i bezpieczniej przeprowadzić, gdy chory pozostaje pod stałą opieką w ośrodku. Poza tym, właśnie nieograniczony dostęp do specjalistów – terapeutów i lekarzy – a więc wykwalifikowanej opieki sprawia, że człowiek poddany terapii ma pod ręką niezbędne w ciężkich chwilach wsparcie. Terapia uzależnień w Warszawie w klinice https://medjol.pl/ to także komfortowe warunki, zielony teren i pełna dyskrecja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj