Polski rynek usług kurierskich jest bardzo rozbudowany i konkurencyjny. Oprócz standardowych zleceń realizowanych najczęściej w ciągu 2 dni roboczych, przewoźnicy proponują swoim klientom także usługi dodatkowe. Jedną z nich jest doręczenie paczki w weekend. Na czym dokładnie polega ta usługa? Jak najwygodniej nadać paczkę z doręczeniem w weekend i nie przepłacać?

Doręczenie paczki w weekend – charakterystyka usługi

Firmy kurierskie pracują przede wszystkim w dni robocze – od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Standardowa przesyłka kurierska zlecona przez nadawcę i odebrana przez kuriera potrzebuje zazwyczaj od jednego do dwóch dni roboczych, aby dotrzeć do adresata. Oznacza to w praktyce, że jeśli paczka zostanie odebrana w piątek, najwcześniejszym możliwym terminem jej doręczenia jest poniedziałek, o ile oczywiście nie jest on dniem świątecznym.

Niektórym użytkownikom szczególnie zależy jednak, aby przesyłka mogła dotrzeć do adresata wcześniej. Zdarzają się w końcu sprawy niecierpiące zwłoki i zlecenia, przy realizacji których znaczenie ma każdy dzień. Przewoźnicy dawno dostrzegli na rynku potencjał związany z przyspieszonym dostarczaniem paczek, również w weekendy. W zdecydowanej większości przypadków usługa doręczenia paczki w weekend dotyczy konkretnie soboty – dostarczenie przesyłki na niedzielę raczej nie wchodzi w grę. Należy pamiętać, że doręczenie paczki w sobotę wiąże się z wyższą zapłatą za realizację zlecenia niż w przypadku standardowej usługi. Poza tym, nie wszyscy kurierzy działający na polskim rynku posiadają takie rozwiązanie w swojej ofercie.

Nadawanie paczki z doręczeniem w weekend przez stronę kuriera

Z punktu widzenia użytkownika nadawanie paczki z doręczeniem w weekend jest bardzo proste. Odbywa się dokładnie tak samo, jak zamawianie standardowej usługi. Nadawca musi odwiedzić stronę internetową danego przewoźnika, a następnie wypełnić formularz uwzględniający dane nadawcy i adresata, wymiary oraz wagę przesyłki i sposób jej zapakowania. Większość kurierów udostępnia swoim użytkownikom usługi dodatkowe, między innymi ubezpieczenie paczki, możliwość zwrotu dokumentów oraz wspomnianą dostawę w sobotę. Wystarczy zaznaczyć tę opcję, aby mieć pewność, że paczka dotrze do adresata w weekend.

Paczki z doręczeniem w weekend w ofercie brokerów kurierskich

Jednak nie każdy użytkownik jest ekspertem od rynku kurierskiego, a paczki z doręczeniem w weekend zazwyczaj wymagają szybkiego działania. Dlatego zdecydowanie wygodniej skorzystać w takiej sytuacji z pomocy platformy logistycznej, na przykład serwisu Apaczka.pl. Ta porównywarka usług kurierskich jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nadawca, wypełniając jednorazowo formularz zyskuje dostęp do usług kilkudziesięciu firm kurierskich, jak również paczkomatów i poczty.

Zaznaczając opcję dostawy w sobotę użytkownik może wybierać spośród ofert przewoźników, którzy są w stanie zrealizować tę usługę. W grę wchodzi nawet dostawa w sobotę do południa. Użytkownik platformy zyskuje bardzo wiele między innymi za sprawą możliwości czytelnego porównania cen poszczególnych przewoźników. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy odwiedzić stronę https://www.apaczka.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj