Poprawiny to druga część wesela, na którą jednak nie wszystkie młode pary się decydują. Bywają jednak i takie wesela, które trwają trzy dni lub dłużej. Jakkolwiek by nie było, jeśli wesele przewiduje również poprawiny, to konieczne jest przygotowanie sobie także na drugi dzień odpowiedniego outfitu. Co w takim razie powinien założyć mężczyzna na poprawiny?

Koszula i spodnie w wydaniu nieco casualowym

Poprawiny to najczęściej już nie tak oficjalna uroczystość, jak pierwszy dzień wesela – zazwyczaj mają nieco luźniejszy charakter. Wszystko zależy od tego, gdzie będą się one odbywać. W większości przypadków jest to ta sama restauracja, w której odbyło się wesele, a czasem dom rodzinny młodego lub młodej, zdarzają się także znacznie bardziej swobodne imprezy w plenerze. Zawsze jednak na takie rodzinne uroczystości można bez obaw postawić na koszulę i spodnie w nieco bardziej casualowym wydaniu.

Koszula na poprawiny nie może być ta sama co na weselu – jest to zasada, której powinno zawsze się przestrzegać – w innym przypadku nasz stój nie będzie prezentował się schludnie, a inni goście szybko to zauważą. W kwestii tej możemy także pozwolić sobie na nieco swobody – o ile na pierwszy dzień wesela należy postawić na elegancką klasykę, tak na poprawiny koszula może mieć lżejszy kaliber, np. może mieć bardziej wyrazisty kolor, a nawet print. Zawsze jednak powinna mieć długi rękaw.

Podobnie sprawa wygląda ze spodniami. Eleganckie spodnie od garnituru można zastąpić bawełnianymi spodniami chino lub innymi, które wciąż pozwolą zachować lekką elegancję i nie będą miały całkiem swobodnego charakteru. Czy można postawić na jeansy? Jeśli poprawiny odbywają się na przykład w plenerze, to spodnie denimowe w pastelowym kolorze lub granacie jak najbardziej są dopuszczalne, ale nie powinny posiadać modnych dziur czy przetarć.

Marynarka na poprawiny

Czy na poprawiny można założyć tę samą marynarkę co na pierwszy dzień wesela? – Jeśli tylko będzie pasować do niej nasza casualowa koszula oraz spodnie, to tak. Jednak znacznie lepiej sprawdzą się lżejsze marynarki w jednolitym kolorze, np. pastelowym czy beżowym lub nieco bardziej zadziorne, np. w kratkę. Jeśli jednak decydujemy się na marynarkę w print, to koszula powinna być jednolita. Na poprawinach prawie zawsze możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody, ale pamiętajmy, aby nasz outfit wciąż był schludny i zachowywał pewną dozę elegancji.

Czy na poprawiny trzeba zakładać krawat lub muchę?

Na pierwszy dzień wesela krawat lub mucha są konieczne, ale na poprawiny możemy z tego dodatku zrezygnować. Jeśli jednak decydujemy się na pozostanie przy krawacie, to możemy również w tej kwestii postawić na więcej luzu. Zamiast krawata i muchy możemy swoją stylizację wzbogacić o kolorową poszetkę, która może nawiązywać printem do koszuli czy marynarki. Pamiętajmy również o takich szczegółach jak kolor paska i butów – powinny być one zawsze w tym samym kolorze. Na poprawiny zdecydowanie należy także zrezygnować z zamiaru założenia nawet najwygodniejszych i najmodniejszych sneakersów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj